Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMA

Przegląd bukmacherski #27 – UFC FI: Whittaker vs. Till

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich sobotniej gali UFC Fight Island z Robertem Whittakerem i Darrenem Tillem w rolach głównych.

W 27. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim na galę UFC Fight Island.

W Typowaniu Gali wyjaśniłem, dlaczego minimalnie faworyzuję Alexandra Gustafssona. Trudno natomiast przejść obojętnie obok kursu 3.40 na zwycięstwo Fabricio Werduma.

Wszystko dlatego, że jakkolwiek źle nie wyglądałby w ostatniej walce Brazylijczyk – wyglądał z Alexeyem Oleinikiem fatalnie – to najlepsze lata ma też dawno za sobą powracający z emerytury (!) Mauler. Wiadomo oczywiście, że Szwed będzie miał po swojej stronie przewagę szybkościową i najprawdopodobniej przewagę kickbokserską, ale nie zapominajmy, że w parterze zdeklasowali go ostatnio Jon Jones – pół biedy – i Anthony Smith – a to już mocny sygnał.

Brazylijczykowi, który zapewnia, że przed poprzednią walką nie odbył w ogóle obozu przygotowawczego, a teraz ma go za sobą, do zwycięstwa może zatem wystarczyć jedno li tylko obalenie.

Z pewnym zainteresowaniem patrzę też na kurs 1.60 na to, iż walka skończy się przed czasem.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Alexandra Gustafssona – 1.27
Zwycięstwo Fabricio Werduma – 3.40
Walka skończy się przed czasem – 1.60

Obaj zawodnicy znajdują się na ostatniej prostej swoich karier, a Nogueira zapowiedział nawet, że to jego pożegnalna walka. Tutaj może wydarzyć się absolutnie wszystko – a to z uwagi na liche już na tym etapie szczęki obu Brazylijczyków.

Szansą Shoguna są oczywiście kopnięcia na nogi i korpus oraz przede wszystkim obalenia, ale od strony bokserskiej to zawsze Minotoro prezentował się lepiej. W rewanżu przed czterema laty był o włos od znokautowania Ruy – i tym razem może być bardzo podobnie.
Pomimo iż minimalnie faworyzuję tutaj Shoguna, za ciekawszy kurs bukmacherski uważam 2.55 na zwycięstwo Minotoro. Pochylić można się też nad 4.50 na wiktorię Nogueiry przez (T)KO – jeśli wygra, to najprawdopodobniej właśnie przez nokaut.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Mauricio Ruy – 1.46
Zwycięstwo Antonio Rogerio Nogueiry – 2.55
Zwycięstwo Antonio Rogerio Nogueiry przez (T)KO – 4.50

Największym atutem Mike’a Grundy’ego są jego zapasy – rzecz jednak w tym, że zapasy Movsara Evloeva stoją na kapitalnym poziomie, a zaryzykowałbym nawet tezę, że we wszelkiego rodzaju kotłach zapaśniczych Rosjanin odnajduje się lepiej.

Niewykluczone co prawda, że Grundy będzie miał po swojej stronie delikatną przewagę siłową – Evloev przez kilka lat rywalizował w limicie kategorii koguciej – ale szybkość Rosjanina oraz wspomniana technika zapaśnicza powinny zapewnić mu co najmniej wyrównaną walkę w tym obszarze. Natomiast w stójce to Movsar powinien rozdawać karty – głównie z uwagi na wspomnianą przewagę szybkościową.

Jeśli dodać do tego twardy charakter Evloeva – nie pęka pod presją – oraz solidną kondycję, to kurs 1.45 na jego wiktorię jest godny rozważenia. Można też zastanowić się nad 2.00 na zwycięstwo Rosjanina na punkty.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Movsara Evloeva – 1.45
Zwycięstwo Mike’a Grundy’ego – 2.60
Zwycięstwo Movsara Evloeva na punkty – 2.00

Szczegółowo opisałem walkę tutaj – tam odsyłam zatem po szczegóły.

W telegraficznym skrócie – minimalnie faworyzuję wersję wyrachowanego – czyli z walki z Kelvinem Gastelumem – Darrena Tilla, który walczy bardziej ekonomicznie, lepiej selekcjonuje uderzenia i przede wszystkim jest uważniejszy w defensywie. Spodziewam się, że zagrażając styranemu już pod kąte zdrowia fizycznego i psychicznego Robertowi Whittakerowi kontrami lewicą oraz klinczem, utoruje sobie drogę do zwycięstwa.Trudno zatem dziwić się, że znacznie przychylniej patrzę na kurs 2.10 na wiktorię Brytyjczyka. 3.25 na jego triumf przez (T)KO również nie wygląda źle.

Fani talentu Roberta Whittakera mogą przyjrzeć się 3.25 na zwycięstwo Australijczyka przez (T)KO.

Osobiście z pewnym zainteresowaniem spoglądam też na 1.60, iż walka nie potrwa pełnych 25 minut.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Roberta Whittakera – 1.66
Zwycięstwo Darrena Tilla – 2.10
Zwycięstwo Roberta Whittakera przez (T)KO – 3.25
Zwycięstwo Dustina Darrena Tilla przez (T)KO – 3.25
Walka nie potrwa pełnego dystansu – 1.60
Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Mariny Rodriguez – 1.48
Zwycięstwo Alexa Oliveiry przez (T)KO – 3.40

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button