Przegląd bukmacherski #15 – UFC FN: Reyes vs. Prochazka

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC Fight Night: Reyes vs. Prochazka.

W 15. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na galę UFC FN: Reyes vs. Prochazka w Las Vegas.

Dominick Reyes vs. Jiri Prochazka 2.20 – 1.70

Jestem w stanie zrozumieć graczy, którzy uważają kurs 2.20 na zwycięstwo Dominicka Reyesa za względnie atrakcyjny, bo widzą go w roli faworyta tego pojedynku. Amerykanin ma większe doświadczenie w UFC, mierzył się z mocniejszymi rywalami, zdaniem wielu pokonał Jona Jonesa.
Jiri Prochazka może natomiast mieć w swojej grze sporo oktagonowych luk, których jeszcze nie mieliśmy okazji zobaczyć. Jego styl walki jest pełen ryzyka, defensywa czasami nie istnieje.

Natomiast nie ukrywam, że mam poważne wątpliwości co do nastawienia mentalnego powracającego po pierwszym w karierze nokaucie – zdominował i ustrzelił go Jan Błachowicz – Dominicka Reyesa. Spodziewam się też, że styl walki – chaotyczny, często niepoukładany – Czecha stanowić może spory problem dla Amerykanina, szczególnie że Prochazka dysponuje piekielnie ciężkimi ciosami i kopnięciami.

Czy w tym kontekście kurs 1.70 na wiktorię Czecha wart jest ryzyka?

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Dominicka Reyesa – 2.20
Zwycięstwo Jiriego Prochazki – 1.70

Ion Cutelaba vs. Dustin Jacoby 1.72 – 2.12

Mamy tutaj odrobinę podobną sytuację do tej w walce wieczoru – tyle że zamiast nieprzewidywalnego Jiriego Prochazki mamy Iona Cutelabę. Mołdawianin to typ oktagonowego rzeźnika, który nie kalkuluje. Mordercze żądze, jakie wnosi do oktagonu, pozwalają mu jednak na ogół na jedną tylko rundę – jeśli nie skończy rywala, traci siły.
Dustina Jacoby’ego skończyć może jak najbardziej – albo cepem w stójce, albo uderzeniami z góry, jeśli zdoła go przewrócić.

Za najbardziej prawdopodobny scenariusz uważam jednak ten, w którym znacznie lepiej poukładany kickboksersko Amerykanin przetrwa pierwszą odsłonę, a wtedy… Dlatego też kurs 2.12 na jego zwycięstwo uważam za godny rozważenia. Podobnie 3.00 na wygraną Jacoby’ego przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fani talentu rzeźnika z Mołdawii mogą natomiast pochylić się nad 2.15 na to, że walka skończy się w pierwszej rundzie lub 2.75 na zwycięstwo Hulka przez (T)KO lub dyskwalifikację.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Iona Cutelaby – 1.72
Zwycięstwo Dustina Jacoby’ego – 2.12
Zwycięstwo Iona Cutelaby przez (T)KO lub dyskwalifikację – 2.75
Zwycięstwo Dustina Jacoby’ego przez (T)KO lub dyskwalifikację – 3.00
Walak skończy się w pierwszej rundzie – 2.15

Sean Strickland vs. Krzysztof Jotko 1.40 – 2.96

Faworyzuję tutaj co prawda Seana Stricklanda – szczegóły tutaj – ale uważam, że kurs 2.96 na zwycięstwo Polaka jest przesadzony.

Nasz zawodnik ma doświadczenie, trudny do rozczytania styl, odwrotne ustawienie, kopnięcia, zapasy, parter i kondycję. To solidne narzędzia, które mogą zaprowadzić go do pokonania wyraźnie faworyzowanego Seana Stricklanda.

Zadumać można się też nad kursem 4.50 na wiktorię Polaka przez decyzję. Jeśli bowiem wygrywa, to właśnie na ogół przez decyzje, a Amerykanin jest twardy.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Seana Stricklanda – 1.40
Zwycięstwo Krzysztofa Jotki – 2.96
Zwycięstwo Krzysztofa Jotki przez decyzję – 4.50

Przypominamy, że dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Bonus do 2230 PLN, na który składają się:

  • zakład bez ryzyka do 210 PLN
  • bonus do depozytu do 2000 PLN
  • freebet 20 PLN

Szczegóły – tutaj.
Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Meraba Dvalishviliego przez decyzję – 1.65
Zwycięstwo Cuba Swansona – 2.59

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Typowanie UFC FN: Reyes vs. Prochazka

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply