Przegląd bukmacherski #15 – UFC Auckland

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC on ESPN+ 26: Hooker vs. Felder, która odbędzie się w Auckland.

W piętnastej odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim na galę UFC Auckland, podczas której do akcji powrócą Karolina Kowalkiewicz i Michał Oleksiejczuk.

W co-main evencie Michał Oleksiejczuk jest minimalnym faworytem. Nie ukrywam, że takie a nie inne kursy odpowiadają mojemu wyobrażeniu o tym pojedynku.

Polak ma po swojej stronie więcej argumentów stójce, posiadając też niezbędną defensywę zapaśniczą, aby utrzymać walkę na nogach, oraz kondycję, aby przewalczyć na wrogim terenie trzy rundy.
Z patriotycznego punktu widzenia 1.71 na Lorda można rozważyć, choć odrobinę ciekawiej wygląda moim zdaniem 5.50 na zwycięstwo Polaka decyzją sędziowską. Mam bowiem wrażenie, że walcząc na obczyźnie po doświadczeniach z pojedynku z Ovincem St. Preuxem, podopieczny Mirosława Oknińskiego podejdzie do rywalizacji w odrobinę bardziej wyrachowany sposób – tj. nie próbując za wszelką cenę skończyć Australijczyka.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Michała Oleksiejczuka – 1.71
Zwycięstwo Jimmy’ego Crute’a – 2.00
Zwycięstwo Michała Oleksiejczuka przez decyzję – 5.50

Obstawiaj wszystkie walki UFC Auckland na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Jeszcze kilka tygodni temu kurs na zwycięstwo Chinki wynosił około 1.70, co było nieomal szaleństwem, bo to ją wyraźnie faworyzuję. Dziś natomiast przy 1.35 na wiktorię Xiaonan Yan o żadnej rewelacji mowy być nie może.

Ba, rzekłbym nawet, że 2.95 na Karolinę Kowalkiewicz wygląda teraz odrobinę ciekawiej – szczególnie, jeśli wpleść do tematu wątek patriotyczny.Ewentualnie można pochylić się nad zwycięstwem jednej z zawodniczek na punkty, bo decyzja sędziowska to zdecydowanie najbardziej prawdopodobny scenariusz. Za werdykt na korzyść Polki bukmacherzy płacą 4.25, a na korzyść Chinki – 1.66.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz – 2.95
Zwycięstwo Xianan Yan – 1.35
Zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz przez decyzję – 4.25
Zwycięstwo Xiaonan Yan przez decyzję – 1.66

Obstawiaj wszystkie walki UFC Rio Rancho na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

W daniu głównym walczący przed własną publicznością Dan Hooker jest niewielkim faworytem w konfrontacji z Paulem Felderem.

Trudno wskazać tutaj mocniejszego na papierze zawodnika, bo obaj mają po swojej stronie mocne argumenty. Obaj są niezwykle twardzi i solidni w obszarze kondycyjnym.

Hooker mocno poprawił swoją stójkową grę – także w obszarze kontrującym, który może mieć tutaj kapitalny znaczenie – i będzie miał po swojej stronie dużą przewagę zasięgu. Felder to zawodnik niebywale agresywny, odporny, niebezpieczny w klinczu i dysponujący srogimi kopnięciami – i szczególnie te ostatnie mogą sprawić Nowozelandczykowi problemy.
Innymi słowy, za odrobinę ciekawszy kurs uznaję 2.15 na zwycięstwo Amerykanina. Nad kursem 1.52 na to, że walka potrwa ponad 2,5 rundy również można się pochylić.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Daniela Hookera – 1.64
Zwycięstwo Paula Feldera – 2.15
Walka potrwa ponad 2,5 rundy – 1.52

Obstawiaj wszystkie walki UFC Rio Rancho na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Emila Webera Meeka – 2.80
Zwycięstwo Brada Riddella – 2.10
Zwycięstwo Lomy Lookboonmee – 2.40

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Jan Błachowicz – po Bożemu na szczyt

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply