Przegląd bukmacherski #14 – KSW 60 i UFC 261

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gal UFC 261: Usman vs. Masvidal II i KSW 60: De Fries vs. Narkun II.

W 14. odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na gale UFC 261 oraz KSW 60.

Phil De Fries vs. Tomasz Narkun 1.72 – 2.12

Szczegółowo walce tej przyjrzałem się w Typowaniu, gdzie minimalnie skłaniałem się w stronę Brytyjczyka, ale… Po ważeniu moje przekonanie co do typu na mistrza wagi ciężkiej wzrosło – a to z uwagi na jego ponad 18-kilogramową przewagę masy.
Oczywiście Polak będzie niebezpieczny w stójce, gdzie jego przewaga szybkościowa powinna być jeszcze wyraźniejsza niż w pierwszej walce, ale jeśli De Fries zdoła złapać go w klincz albo ułożyć na plecach, to do gry z impetem wejdzie jego przewaga siły i gabarytów.

Czy jednak kurs 1.72 na powtórkę z rozrywki jest godny zagrania? Otóż, nie jestem pewien. Odrobinę bardziej faworyzuję De Friesa, aniżeli wskazuje na to tenże kurs, ale żadnego szaleństwa tutaj nie ma. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o 2.12 na triumf Polaka.

Być może natomiast warto zadumać się nad 1.85 na to, że walka potrwa więcej niż 3,5 rundy. Nie spodziewam się tutaj szybkiego skończenia.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Phila De Friesa – 1.72
Zwycięstwo Tomasza Narkuna – 2.21
Walka potrwa więcej niż 3,5 rund – 1.85

Izu Ugonoh vs. Marek Samociuk 1.28 – 3.61

Wspominam o tej walce, bo wiem, że nie brak graczy, którzy ostrzą sobie zęby na to, aby postawić na Marka Samociuka. Słuchajcie – jestem w stanie to zrozumieć. Uważam Marka za solidne wyzwanie dla Izu i perspektywicznego, charakternego i twardego zawodnika. Izu natomiast nadal jest pewnego rodzaju zagadką. Rozumiem więc zainteresowanie kursem 3.61 na Samociuka.
Jednak szczerze przyznam, że widzę tutaj Izu w roli sporego faworyta. Nie chodzi tylko o fakt, że debiutujący w KSW Samociuk powraca ledwie dwa tygodnie po ciężkiej walce na EFM, ale też o przewagę, jaką Izu powinien mieć w koronnej płaszczyźnie Marka, czyli w stójce. Ponadto naprawdę podobał mi się debiut Izu – pomimo iż trwał krótko, a rywal nie postawił większego oporu.

Może i kursy są rzeczywiście nieco za mocno rozstrzelone, ale czy aż tak, aby skusić się na underdoga? Jednak postoję!

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Izu Ugonoha – 1.28
Zwycięstwo Marka Samociuka – 3.61

Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal 1.22 – 4.19

Szczegółowe uzasadnienie mojego typu – stawiam na zwycięstwo Kamaru Usmana przez decyzję – tutaj. Natomiast nie ukrywam, że kurs 4.19 na wiktorię Jorge Masvidala uważam za interesujący.

Pretendent tym razem – w przeciwieństwie do pierwszej walki – miał na przygotowania kilka długich tygodni. A to naprawdę może być widoczne w oktagonie. Spodziewam się większej mobilności Masvidala, szybszych prób zrywania klinczu. Defensywa zapaśnicza? Nawet oddychając oparami w pierwszej walce, stopował zapędy zapaśnicze Nigeryjczyka.

Walka powinna tym razem toczyć się znacznie częściej na środku oktagonu, aniżeli miało to miejsce w pierwszym starciu. A tam przewaga szybkości, arsenału i techniki Masvidala będzie wyraźna. Nie popadałbym w euforię nad umiejętnościami Nigeryjczyka po jego nokautach na zapaśniku i grapplerze – czyli Covingtonie i Burnsie. Tutaj będzie miał przed sobą rasowego uderzacza.

Skoro zaś uważam kurs na zwycięstwo pretendenta za ciekawy, to z zainteresowanie spoglądam też na 5.15 na jego wiktorię przez (T)KO lub dyskwalifikację.
Fani talentu Nigeryjczyka mogą natomiast pochylić się nad 1.65 na jego wygraną przez decyzję.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Kamaru Usmana – 1.22
Zwycięstwo Jorge Masvidala – 4.19
Zwycięstwo Kamaru Usmana przez decyzję – 1.65
Zwycięstwo Jorge Masvidala przez (T)KO lub dyskwalifikację – 5.15

Przypominamy, że Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy też Bonus do 2230 PLN, na który składają się:

  • zakład bez ryzyka do 210 PLN
  • bonus do depozytu do 2000 PLN
  • freebet 20 PLN

Szczegóły – tutaj.

Weili Zhang vs. Rose Namajunas 1.50 – 2.59

Na papierze pojedynek ten nie jest szczególnie skomplikowany – mamy byka w osobie silnej, agresywnej Weili Zhang, oraz matadora w osobie ruchliwej, kąsającej szybkimi ciosami Rose Namajunas.

I przyznam szczerze, że… minimalnie faworyzuję tutaj Amerykankę! Jestem co prawda bardzo daleki od skreślania chińskiej mistrzyni, ale mam wrażenie, że mobilność i szybkość amerykańskiej pretendentki stanowić będą dla niej nie lada problem – szczególnie, że Rose prawdopodobnie nie będzie się tutaj obawiał walki z pleców.

W tym kontekście kurs 2.59 na zwycięstwo byłej mistrzyni uważam za godny solidnej zadumy.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Weili Zhang – 1.50
Zwycięstwo Rose Namajunas – 2.59

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Krzysztofa Klaczka – 3.54
Zwycięstwo Patryka Kaczmarczyka przez decyzję – 3.00
Zwycięstwo Jimmy’ego Crute’a – 1.45

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply