Przegląd bukmacherski #13 – UFC 247

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich gali UFC 247: Jones vs. Reyes, która odbędzie się dzisiaj w Houston.

W dwunastej odsłonie Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim na galę UFC 247, która odbędzie się w Houston.

O ile nie podlega dyskusji, że Jon Jones nie dominuje ostatnimi czasy rywali tak bardzo, jak czynił to onegdaj, to mam poważne wątpliwości względem teorii, wedle której powodem takiego stanu rzeczy jest jego schyłkowa jakoby forma. To raczej wynik coraz bardziej wyrachowanego stylu walki mistrza, rywalizacji z przeciwnikami, w walkach z którymi nie ma wiele do ugrania, oraz coraz większej ich wiedzy o mocnych i słabszych stronach Bonesa.

Jeśli jednak ktoś wierzy, że mistrz nadzieje się na lewego prostego pretendenta czy też jego lewe kopnięcie – czyli wpadnie bez obrony w zasięg rażenia Reyesa, co czyni niezmiernie rzadko – wówczas kurs 4.60 wygląda ciekawie. Ja jednak podchodzę do tematu z rezerwą, o czym obszernie pisałem w analizie walki, do której zapraszam.
Najbezpieczniejszą opcją wydaje się postawienie na zwycięstwo mistrza, ale czy 1.18 jest tego warte? Być może zamiast tego warto pochylić się nad 6.50 na zwycięstwo Dominicka Reyesa przez nokaut – bo szczerze wątpię, aby pretendent był w stanie poddać czy wypunktować mistrza. Jeśli miałby wygrać – to przez nokaut.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Jona Jonesa – 1.18
Zwycięstwo Dominicka Reyesa – 4.60
Zwycięstwo Jona Jonesa na punkty – 3.25
Zwycięstwo Dominicka Reyesa przez (T)KO – 6.50

Obstawiaj wszystkie walki UFC 246 na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Kategoria ciężka, dwaj niedoświadczeni zawodnicy. Nie jest to na pewno walka, do analizy której moglibyśmy posłużyć się bogatym materiałem dowodowym. Wiadomo jedynie, że w parterze przeważał będzie Adams, w stójce – Tafa.

Nie ukrywam jednak, że o ile jestem w stanie zrozumieć faworyzowanie Amerykanina, to aż taki rozstrzał kursów bukmacherskich dziwi – i odrobinę kusi. Odrobinę, bo, powtarzam, niski poziom, małe doświadczenie, waga ciężka, dużo niewiadomych.Jeśli jednak Tafa przetrwa pierwszą rundę, do drugiej nie wychodząc mocno porozbijanym, to spodziewam się, że może zachować więcej paliwa w baku. Już nie wspominając o tym, że każda sekunda w stójce stanowić może zagrożenie dla Adamsa. W tym kontekście 2.85 nie wygląda najgorzej.

Z uwagi na wyraźną przewagę jednego w stójce, a drugiego w parterze, ciekawie prezentuje się też kurs 1.89 na to, że walka nie przekroczy półtorej rundy.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Juana Adamsa – 1.38
Zwycięstwo Justina Tafy – 2.85
Walka potrwa poniżej 1,5 rundy – 1.89

Obstawiaj wszystkie walki UFC 246 na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Jestem nieco zdziwiony, że Derrick Lewis nie jest tutaj większym faworytem. Ilir Latifi nie bił się jeszcze w wadze ciężkiej w UFC. Ma na już na karku 36 i jego przejście do 265 funtów traktuję w charakterze aktu delikatnej desperacji – nawet pomimo ostatnich treningów w ATT. Od dawna bowiem albański Szwed zdecydowanie nie zachwyca.
Latifi będzie prawdopodobnie na początku walki szybszy, ale jeśli nie będzie w stanie przewracać i utrzymywać Lewisa na dole – a szczególnie o to drugie będzie ciężko – nie wróżę mu większych sukcesów. W stójce będzie igrał z ogniem – z uwagi na kowadła w pięściach Amerykanina i własną lichą już na tym etapie kariery szczękę. Sledgehammer nie jest też zawodnikiem, który potrafiłby przezwyciężać kryzysy w walce – gdy mu nie idzie, cofa się na siatkę bez ładu i składu, oddaje inicjatywę.

Przyjrzyjmy się najważniejszym kursom bukmacherskim na tę walkę. Przy każdym moja ocena (w formie graficznego kciuka) atrakcyjności danego kursu.

Zwycięstwo Derricka Lewisa – 1.42
Zwycięstwo Ilira Latifiego – 2.70
Zwycięstwo Derricka Lewisa przez (T)KO – 1.76

Obstawiaj wszystkie walki UFC 247 na PZBUK – z darmowym zakładam 50 PLN na start

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Dana Ige – 2.00

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Conor McGregor vs. Donald Cerrone – analiza bukmacherska PZBUK przed UFC 246

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply