BellatorFedor EmelianenkoRosyjskie MMA

Protegowany Fedora Emalianienko poznał rywala na debiut w Bellatorze

Anataly Tokov w swojej debiutanckiej walce pod banderą Bellatora skrzyżuje rękawice z Francisco Francą.

Jak podaje rosyjski portal FihgtTime.ru, rosyjski zawodnik kategorii średniej Anatoly Tokov (24–3), na co dzień podopieczny i kolega Fedora Emelianenko, swoją debiutancką walkę pod banderą Bellatora stoczy podczas tej samem gali co swój idol – na Bellatorze 172, który odbędzie się 18 lutego w San Jose.

Amerykańska organizacja oficjalnie zaanonsowała jego rywala, którym będzie Francisco Franca (13–4). Dla Amerykanina będzie to powrót do klatki po porażce na gali Bellator 150, podczas której uległ dobrze znanemu nad Wisłą, Hawajczykowi Kendallowi Grove. Przerwana została tym samym jego seria 7. pojedynków bez porażki.

Również Tokov w oktagonowe tany powraca po porażce, której doznał z rąk mistrza M-1 Global Ramazana Emeeva (walka nie miała charakteru mistrzowskiej, przyp.red.). Do tego czasu mógł się pochwalić jeszcze bardziej imponującą serią aniżeli swój następny przeciwnik – 17 zwycięskich walk, w tym 12 przed czasem.

Czy debiut za oceanem zawodnika z Tobolska będzie udany? Tokov, choć młodszy o 8 lat od swojego rywala, zdaje się być bardziej zaprawiony w bojach, mając w rekordzie aż o 10 walk więcej. Do tej pory jednak nie wyściubiał nosa poza granicę swojej ojczyzny i to może stanowić swego rodzaju niewiadomą. Który z nich drugi raz pod rząd zazna goryczy porażki – o tym przekonamy się kilka godzin przed walką Ostatniego Cara z Mattem Mitrione.

*****

Martin Lewandowski o rywalizacji z UFC, ofercie dla Fedora Emelianenki i Conorze McGregorze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button