Doping w MMAUFC

Próbka B kontroli antydopingowej Jona Jonesa także dała wynik pozytywny

Jon Jones znalazł się w piekielnie trudnej sytuacji – również bowiem i próbka B z jego kontroli przed galą UFC 214 dała wynik pozytywny.

Próbka B kontroli antydopingowej Jona Jonesa przed galą UFC 214 dała identyczny wynik jak pierwsze badanie – także wykryto w niej metabolity turinabolu. Informację przekazał portal ESPN.com.

Za substancje pokroju turinabolu zawodnikom grożą dwa lata zawieszenie, ale z uwagi na fakt, iż dla Bonesa jest to druga wpadka dopingowa, jest zagrożony karą w wysokości czterech lat rozbratu ze sportem – co może oznaczać dla 30-latka zakończenie sportowej kariery, a przynajmniej tej pod banderą UFC.

Podobnie jak przy pierwszej wpadce, tak i teraz Jones, którego reprezentanci przekonują, że jest niewinny, doszukując się zanieczyszczenia w jednym z suplementów, najprawdopodobniej spróbuje bronić się podczas sądu arbitrażowego. Cały proces może potrwać nawet kilka miesięcy.
Pozytywny wynik kontroli antydopingowej dała próbka moczu pobrana od Jonesa przed galą UFC 214, podczas której znokautował w trzeciej rundzie Daniela Cormiera, wracając na tron kategorii półciężkiej. Teraz najprawdopodobniej zostanie pozbawiony tytułu, który wróci do Cormiera.

*****

Lyoto Machida: „Nie mogę się doczekać walki, chcę ponownie być mistrzem”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button