KSWPolskie MMA

Prawie jednomyślnie! Ruchała, Kaczmarczyk, Śmiełowski, Kacprzak i Soldaev wskazali najgroźniejszego rywala w KSW!

Młodzi-gniewni z bogato obsadzonej wagi piórkowej KSW niemal jednogłośnie wskazali najgroźniejszego rywala.

W czwartkowej odsłonie magazynu Oktagon Live w studio zebrała się młoda gwardia kategorii piórkowej KSW w osobach niepokonanego i rozpędzonego serią trzech zwycięstw w klatce polskiego giganta Roberta Ruchały, Patryka Kaczmarczyka, który wygrał dwa z dotychczasowych trzech starć w KSW oraz mających za sobą zwycięskie debiuty Adama Soldaeva, Dawida Śmiełowskiego oraz Piotra Kacprzaka.

W pewnym momencie prowadzący magazyn Maciej Turski poprosił każdego z wymienionych wyżej zawodników, aby wskazał z rzeczonej piątki przeciwnika, który stanowiłby dla niego największe wyzwanie. Jakie padły odpowiedzi?

Robert Ruchała

– Z tej piątki… Hm… Kurczę, nie wiem… Muszę? W sumie to chyba Adam Soldaev.

Piotr Kacprzak

Z szacunku i dlatego, że chciałbym się sprawdzić jeszcze raz, to też powiedziałbym, że Adam Soldaev.

Patryk Kaczmarczyk

– Chciałbym wyłączyć Piotrka (Kacprzaka), bo nie chciałbym walczyć z Piotrkiem po prostu. Jest tylu zawodników, że nie musimy się w Radomiu między sobą bić.

– A druga sprawa jest taka, że każdy z tych trzech zawodników, którzy zostali, ma w sobie coś takiego, co jest mega ciężkie do walki. Ciężko jest wskazać takiego najcięższego rywala, bo tak: Dawid Śmiełowski ma mega warunki fizyczne. Z Robertem przegrałem przez taktykę, przez jego chwyty, a Adam Soldaev ma wszystko tak naprawdę. Jest mega niebezpieczny, widać, że w tych walkach robi krzywdę swoim rywalem, więc… Ciężko jest mi tak wskazać…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Dawid Śmiełowski

– Myślę, że to naprawdę jest ciężki wybór, ale myślę, że Adam jest najcięższym. I zaraz niżej troszeczkę cała reszta. To nie jest tak, że inni chłopcy odbiegają od Adama. Uważam go po prostu za najbardziej niebezpiecznego, a oni są jakby od razu za nim, gonią go. Mega równy poziom tutaj mamy.

Adam Soldaev

– Ja kończę karierę – zaśmiał się. – Teraz muszę udowadniać to wszystko.

– Każdy na swój sposób jest bardzo niebezpieczny. Śmiełowski to jest charakter. Ciężka praca, charakter. Czeka do końca. Z nim nie ma ani sekundy rozluźnienia się. Może w ostatniej sekundzie zwyciężyć. Charakterem postawiłbym więc na Śmiełowskiego.

– Stójkowo? Myślę, że zdecydowanie Patryk. Patryk jest najcięższy stójkowo, ponieważ… Lubi kopać, lubi w wymiany wchodzić. Też mieliśmy okazję sparingi robić, więc wiem, co tam potrafi. Stójkowo myślę, że najniebezpieczniejszy Patryk.

– A parterowo to oczywiście, że Ruchała – bo Piotrek nie jest jeszcze w KSW, więc… Albo inaczej. Zapaśniczo najbardziej niebezpieczny Robert, a parterowo właśnie Piotrek.

– To nie jest tak, że jeden zawodnik jest najgroźniejszy. Każdy ma coś do pokazania, każdy w jakiejś płaszczyźnie jest najniebezpieczniejszy. Ale pamiętajcie – tlenu może zabraknąć, kondycji może zabraknąć, ale jeśli charakter jest…

Jakie są dalsze plany całej piątki?

Robert Ruchała powróci do klatki już za kilka tygodni, w ramach warszawskiej gali KSW 69 witając nad Wisłą Michele Baiano.

Wymieniwszy się w zeszłym tygodniu uprzejmościami w mediach społecznościowych, Dawid Śmiełowski i Patryk Kaczmarczyk znaleźli się na kursie kolizyjnym. Celują w przejście od słów do czynów latem.

Piotr Kacprzak w najbliższym starciu wróci najprawdopodobniej pod sztandar Babilon MMA, aby powalczyć o tytuł mistrzowski kategorii piórkowej. Z kim i kiedy? Póki co nie wiadomo.

Adam Soldaev nie ma żadnych preferencji, jeśli chodzi o przeciwników. Chciałby powrócić w czerwcu lub lipcu i jest gotowy wyjść do każdego rywala, jakiego postawią przed nim matchmakerzy KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button