UFC

Potwór! Alex Pereira zdradził, ile waży przed walką z Janem Błachowiczem – będzie wyraźnie cięższy?

Sposobiący się do debiutu w 205 funtach były mistrz kategorii średniej UFC Alex Pereira zdradził swoją wagę przed starciem z Janem Błachowiczem na UFC 291.
W drodze do gali UFC 291 w Salt Lake City, gdzie zmierzy się z Alexem Pereirą, Jan Błachowicz nie wykluczał, że pomimo iż Brazylijczyk wcześniej wojował w wadze średniej, to w klatce ważył będzie więcej.

– Nie zdziwiłbym się, gdyby w dniu walki Pereira był cięższy ode mnie – powiedział Jan w rozmowie z Arturem Mazurem w Klatka po Klatce. – Ale to dla mnie nie ma żadnego znaczenia, bo patrzę na to, ile ja będę ważył. W dniu walki chodzi mi o moją wagę, a nie o wagę mojego rywala. To mnie nie interesuje. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby było kilo albo dwa cięższy ode mnie.
Okazuje się tymczasem, że różnica może być nawet większa – a przynajmniej na to wskazuje nagranie, jakie opublikował w mediach społecznościowych Poatan.

Brazylijczyk zawsze uchodził za gigantycznego średniego, górując nad swoimi rywalami zarówno pod kątem gabarytów, jak i wagi. Jeszcze kilka tygodni temu ważył ponad 105 kilogramów – bo tyle mnie więcej waży na co dzień.

Podczas piątkowej ceremonii ważenia Poatan nie ustępował fizycznie Cieszyńskiemu Księciu, który uchodzi przecież za dużego półciężkiego.

Kilka godzin po powyższym spotkaniu oko w oko z Polakiem Brazylijczyk opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym wszedł na wagę. Pokazała ona zawrotne wartości.

Otóż, Poatan przybrał około 10 kilogramów w ciągu kilku ledwie godzin. Waga wskazała 228 funtów, czyli 103,4 kilograma.

Mając na uwadze, że Cieszyński Książę w dniu walki wnosi na ogół do oktagonu około 99-100 kilogramów, to może okazać się, że Alex Pereira będzie od Polaka cięższy o 3-4 kilogramy.

Artykuły poświęcone gali:

Typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów
Lowkingi i lewe sierpy Błachowicza i Pereiry – kluczowe różnice
Jak ustrzelić Pereirę – dwie największe luki w stójkowej grze Brazylijczyka
Typowanie walki Błachowicz vs. Pereira

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button