UFC

„Poprawki i rozpie*dol” – Conor McGregor podpisał kontrakt na trylogię z Dustinem Poirierem

Były podwójny mistrz UFC Conor McGregor podpisał kontrakt na trzecią walkę z Dustinem Poirierem.

W piątek gruchnęły doniesienia o podpisaniu przez Dustina Poiriera kontraktu na trzecie starcie z Conorem McGregorem, które odbędzie się 10 lipca w ramach gali UFC 264.

Natomiast w sobotę zestawienie trylogii potwierdził za pośrednictwem mediów społecznościowych Irlandczyk.

– Walka sfinalizowana – napisał. – 10 lipca zobaczycie, na co stać Maca. Poprawki i rozpierdol!
Do pierwszej walki obu zawodników – aż ociekającej złą krwią – doszło w 2014 roku, jeszcze w limicie kategorii piórkowej. Notorious potrzebował wówczas niespełna dwóch minut na znokautowanie Amerykanina.
Rewanż odbył się podczas styczniowej gali UFC 257 – i tym razem atmosfera w drodze do walki była wręcz przyjacielska. Także i przebieg pojedynku był diametralnie inny. Świetnie usposobiony Poirier tym razem walczył w sposób wyrachowany, nie dając Irlandczykowi okazji do kontr. Regularnie smagał go niskimi kopnięciami i kontrującymi prawymi sierpowymi. Wygrał przez nokaut w drugiej rundzie.

Jeszcze tego samego wieczoru obaj zawodnicy wyrazili pełną gotowość na stoczenie trzeciego, rozstrzygającego pojedynku. Dustin Poirier miał co prawda możliwość stanięcia do walki o złoto wagi lekkiej po emerytowanym Khabibie Nurmagomedovie, ale zdecydował się na kasową trylogię z Notoriousem.
Póki co nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się gala. Wiadomo natomiast, że dwie najbliższe numerowane gale odbędą się przy pełnych trybunach. Najprawdopodobniej zatem Dana White i spółka powalczą o to, aby i UFC 264 odbyło się z fanami.

Zapowiedź trylogii Dustina Poiriera z Conorem McGregorem, jej wstępną analizę oraz wstępny typ przedstawiliśmy tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button