UFC

„Polska ma 38 milionów ludzi, więc nie jesteś żadną wielką gwiazdą” – Ankalaev apeluje do matchmakerów, aby nie pozwolili Błachowiczowi uciec przed walką

Magomed Ankalaev odpowiedział na wpisy Jana Błachowicza, który zwrócił się do Dany White’a z apelem o walkę z mistrzem Jirim Prochazką.
Nie próżnuje Ali Abde… Oczywiście nie Ali Abdelaziz, a Magomed Ankalaev, harując jak zły, aby nakręcić medialny konflikt z Janem Błachowiczem i rozstrzygnąć go w oktagonie.

Najpierw Egipcja… tj. oczywiście Dagestańczyk obwieścił całemu światu, że zgodził się na starcie z Janem Błachowiczem, sugerując oczywiście w ten sposób, że taką propozycję od UFC otrzymał.

– Zaakceptowałem już walkę z polską siłą Janem Błachowiczem – napisano na Twitterze Ankalaeva. – Nowy Jork, Vegas, bez znaczenia.
– Jeśli będę musiał pokonać wszystkich i wygrać 15 walk z rzędu, zrobię to – dodał. – Jeśli jesteś najlepszy, musisz walczyć z najlepszymi. Nie wybieram sobie rywali.

Jan Błachowicz nie odniósł się do powyższych wpisów Dagestańczyka. Zaapelował natomiast do Dany White’a i spółki, aby w kolejnym starciu zestawiono go z mistrzem Jirim Prochazką.

– Oto fakty – napisał Błachowicz kilka godzin później. – Zostałem pierwszym męskim mistrzem UFC w Polsce. Dzięki mojej pracy moje nazwisko jest szanowane. Nigdy nie uchyliłem się przed żadnym wyzwaniem. Poszedłem do UFC, aby tworzyć niezapomniane chwile dla fanów. Nie powiedziałem ostatniego słowa.

– Dana White! Bez dyrdymałów, bez politykowania, bez wygłupów. Daj mi Prochazkę, a ja dam ci w zamian największą walkę MMA w historii Europy. W przeciwieństwie do niego, ja zawsze dotrzymuję słowa.

Słowa te byłego polskiego mistrza nie uszyły uwadze Abde… tj. oczywiście Ankalaeva, który łamaną angielszczyzną dał im mocny odpór.– Przegrałeś swoje dwie ostatnie walki – napisano. – Na titleshot trzeba zapracować, nie rozdaje się go. Dana White nie uchroni cię przede mną. Micku Maynardzie, nie pozwól, aby ten gość uciekł przede mną. Skończę gościa.

– Polska ma tylko 38 milionów ludzi – dodano potem. – To nie czyni z ciebie żadnej wielkiej gwiazdy. Nie unikaj rywali. UFC zapytało mnie o walkę z tobą i powiedziałem „tak”, jak zawsze. Micku Maynardzie, jedziemy, jestem gotowy.
Rozpędzony serią dziewięciu aż zwycięstw Magomed Ankalaev jest sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu wagi półciężkiej, tuż za Janem Błachowiczem. Ostatnio był widziany w akcji niespełna dwa tygodnie temu, nokautując w drugiej rundzie Anthony’ego Smitha.

Po walce Dagestańczyk nie ukrywał, że w kolejnej chciałby walczyć o pas z Jirim Prochazką, ale wykazał się też wysoce cenioną przez Danę White’a postawą, podkreślając, że czekać nie zamierza i wyjdzie do każdego rywala, jakiego zaproponują mu matchmakerzy UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

    1. Marketing. Anka poza srogimi sportowymi aspektami (umiejętności + win streak) wypada najbladziej.
      Jiri vs Jan lub Jiri vs Glover 2 (choć rewanż nie ma prawa być w połowie tak efektowny) mają tylko sens dla UFC do spieniężenia i ubrania tego w ładne pudełko promocyjne.

Dodaj komentarz

Back to top button