„Pójście na stójkową szermierkę z Israelem w tym wieku…” – Jon Jones ocenia walkę Silvy z Adesanyą

Jon Jones ocenił pojedynek Andersona Silvy z Israelem Adesanyą podczas gali UFC 234, wyrażając pełen zachwyt dyspozycją Brazylijczyka.

Jon Jones i Anderson Silva nigdy nie szczędzili sobie medialnych uprzejmości. Dopytywany przed australijską galą UFC 234 o najlepszego zawodnika w historii MMA, nie wahając się ani sekundy, Pająk wskazał na Bonesa. Ba, stwierdził też, że gdyby zestawić ich obu naprzeciwko siebie za swoich najlepszych lat, Amerykanin wyszedłby z takiej potyczki obronną ręką.

W Melbourne natomiast obronną ręką ze starcia z Brazylijczykiem wyszedł Israel Adesanya, ale zapytany o ocenę tegoż pojedynku w rozmowie z MMAJunkie.com, Jon Jones nie pozostawił żadnych wątpliwości, rewanżując się Pająkowi.

Uważam, że porażka z Israelem bardzo mocno poprawiła jego notowania.

– powiedział o Pająku Bones.

Czy jako fan Andersona Silvy chciałbym, aby to jego ręka powędrowała w górę? Absolutnie. Ale czapki z głów przed Israelem za bycie ekscytujący, utrzymywaniu emocji wśród fanów i kroczenie własną drogą.

Jako fan Andersona Silvy właśnie takie coś chcę oglądać. To było piękne. Jestem z niego bardzo dumny.
W starciu z Israelem Adesanyą Pająk szczególnie dobrze zaprezentował się w drugiej rundzie, kilka razy dosięgając Nigeryjczyka czystymi uderzeniami. Zaprezentował też sporo oktagonowego teatru, z którego słynął za swoich złotych lat, gdy trząsł kategorią średnią. Ostatecznie przegrał jednak jednogłośną decyzją sędziowską.

Jest bardzo dumny z Andersona z powodu tej ostatniej walki.

– kontynuował Jones.

Poradził sobie bardzo dobrze. Nie ma się czego wstydzić. Wyszedł do młodego, głodnego pretendenta i potwierdził swoją wielkość. Jego występ był wspaniały.

Pójście w stójkową szermierkę z Israelem w tym wieku i po tylu kontuzjach, jakich doświadczył, potwierdza jego wielkość. Jest niesamowity.

W przeszłości wielokrotnie spekulowano o potencjalnym starciu Silvy z Jonesem, ale Amerykanin zawsze kategorycznie taki scenariusz wykluczał.

Jon Jones do akcji powróci już w sobotę, w walce wieczoru gali UFC 235 w Las Vegas stając do obrony pasa mistrzowskiego naprzeciwko Anthony’ego Smitha. Anderson Silva pojawi się w oktagonie ponownie 11 maja, przy okazji gali UFC 237 mierząc się z Jaredem Cannonierem.

Jest po prostu niesamowity.

– podsumował Jones.

Cały czas to udowadnia.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply