„Powinien był wziąć mikrofon i powiedzieć…” – Fedor Emelianenko o orlim locie Khabiba i zachowaniu Conora

Kilka miesięcy po awanturze podczas gali UFC 229 Fedor Emelianenko zabrał głos w temacie zachowania Khabiba Nurmagomedova.

Temat słynnego już orlego lotu Khabib Nurmagomedova, który pokonawszy w walce wieczoru październikowej gali UFC 229 Conora McGregora, wyskoczył z oktagonu, atakując Dillona Danisa, co zapoczątkowało ogromną awanturę, jest już prześwietlony na wskroś i przedyskutowany na wszystkie możliwe sposoby.

Głosu w tym temacie nigdy wcześniej nie zabrał jednak uznawany przez wielu po dziś za największego zawodnika w historii MMA Fedor Emelianenko. Wszystko to jednak zmieniło się podczas wczorajszej konferencji prasowej przed sobotnią galą Bellator 214.

Po tym, co zobaczyłem, miałem silne przeświadczenie, że to musiał być emocjonalny wybuch po tym wszystkim, co wydarzyło się w drodze do walki.

– powiedział lakonicznie Ostatni Car, zapytany o atak Nurmagomedova na Danisa.

Wymiar kary za swoje zachowanie po UFC 229 Dagestańczyk pozna podczas wtorkowego posiedzenia Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie. Sam szacuje, że zostanie zawieszony na 9-12 miesięcy.
Poproszony natomiast o potwierdzenie, że nie pochwala takiego zachowania ze strony Dagestańskiego Orła, Fedor Emelianenko zadumał się przez dłuższą chwilę.

Profesjonalista powinien pozostać profesjonalistą i nie dawać ujścia swoim emocjom poza ringiem.

– odpowiedział po namyśle.

To jednak nie wszystko, bo podczas dnia medialnego dziennikarze – tym razem amerykańscy – raz jeszcze poprosili Ostatniego Cara o opinię na temat dagestańsko-irlandzkiego boju.

Khabib wygrał.

– powiedział z uśmiechem Fedor, a gdy dopytano go o wydarzenia po walce, dodał:

Muszę przyznać, że to, co zobaczyłem, było bardzo nieprzyjemne.

Uważam jednak, że zachowanie Conora i to, co mówił, był absolutnie niedopuszczalne. Uważam, że właściciele organizacji powinni bardzo wyraźnie określić, jakie tematy można poruszać, a jakich nie można – bo nie możesz dotykać świętych rzeczy. Takich jak twoje podejście i miłość do kraju, takich jak miłość do rodziców. Nie możesz dotykać takich kwestii. Widziałem coś, co było nieodpowiednie. Sportowiec schodzący na samo dno i sięgający po bardzo złe rzeczy – tylko po to, aby wzbudzić zainteresowanie. Tak nie powinno być.

Rosjanin powtórzył też, że zachowanie Dagestańczyka było nieodpowiednie, wskazując, co powinien był zrobić po walce.

Jeśli chodzi o Khabiba, to uważam, że nie powinien był robić tego, co zrobił.

– stwierdził Emelianenko.

Powinien był po prostu wziąć mikrofon i powiedzieć, kim jest Conor i gdzie jest jego miejsce.

Co natomiast sądzi o potencjalnym rewanżu?

Nie myślę o tym.

42-letnia legenda powróci do akcji w sobotę, w finale Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora mierząc się z mistrzem 205 funtów Ryanem Baderem. Na szali pojedynku znajdzie się też pas mistrzowski kategorii królewskiej.

*****

Bellator 214: Fedor vs. Bader – zapowiedź i rozpiska

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply