KSWPolskie MMA

„Po co miałem iść na jego seminarium?” – Roberto Soldic wyjaśnia konflikt z Mirko Cro Copem Filipoviciem

Roberto Soldic wyjaśnił, dlaczego jego relacje z legendarnym Mirko Cro Copem Filipoviciem uległy mocnemu pogorszeniu.

Mistrz kategorii półśredniej KSW Roberto Soldic był od wielu lat porównywany z legendą chorwackiego i światowego MMA Mirko Cro Copem Filipoviciem. Obaj to wyborni, walczący z odwrotnej pozycji uderzacze ze świetną defensywą zapaśniczą. Dysponujący ciężkimi pięściami i atomowymi kopnięciami.

Ich relacje zawsze były co najmniej poprawne, ale… Ostatnimi czasy wszystko się zmieniło. Dlaczego? O tym Robocop opowiedział podczas spotkania z dziennikarzami przy okazji zeszłotygodniowej gali FEN 28.

– Wykasował mnie z Facebooka – powiedział Soldic. – Nie wiem, dlaczego to zrobił, więc…

– Udzielił wywiadu, w którym zapytano go, którzy chorwaccy zawodnicy są przyszłością, którzy są najlepsi. Wymienił jakieś inne nazwiska. Nie wskazał na mnie. Ludzie w komentarzach pod wywiadem zaczęli dopytywać: gdzie jest Soldic? A co z Roberto? W ten sposób atmosfera zrobiła się jeszcze bardziej gorąca.

– Nie wiem… Skasował mnie z Facebooka. Natomiast potem przyjechał na seminarium do UFD Gym. Ma bardzo dobre relacje z moim menadżerem Ivanem Dijakoviciem. To smutne, bo jesteśmy z tego samego kraju, mówimy tym samym językiem, więc… Nie wiem, o co mu chodzi.

– Przyjechał więc do UFD Gym, żeby dać seminarium, a ja się tam nie pojawiłem. Usunął mnie z Facebooka, więc… Po co miałem tam przychodzić?

Zapytany wprost o powód konfliktu, 25-latek wskazał właśnie na incydent na Facebooku. Chodzi najprawdopodobniej o to, iż Cro Cop usunął go ze znajomych.

– Usunął mnie z Facebooka, to po co mam przychodzić na jego seminaria? – powiedział Roberto. – Po co mam przychodzić? Po co?

Roberto Soldic był ostatnio widziany w akcji we wrześniu ubiegłego roku, pokonując jednogłośnie Michała Pietrzaka. Do klatki chciałby powrócić w okolicach sierpnia-września.

Cały wywiad poniżej (za FightSport.pl).

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button