Po 11 latach Jon Jones opuścił grupę menadżerską FRM

Wieloletni dominant wagi półciężkiej UFC Jon Jones rozstał się z grupą menadżerską First Round Management.

Wieloletnia współpraca byłego mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa z grupą menadżerską First Round Management, prowadzoną przez braci Abrahama i Malkiego Kawa, dobiegła końca.

– Po 11-letniej wspólnej przygody z Jonem Jonesem First Round Management i Bones postanowili po przyjacielsku się rozstać – napisano na profilu FRM na Twitterze. – Jesteśmy dumni z niego i pracy, jaką wspólnie wykonaliśmy. Życzymy my wszystkiego najlepszego w przyszłości.
Głos w temacie zabrał też Bones, potwierdzając opuszczenie szeregów FRM.

– To była niesamowita przygoda – napisał. – Dziękuję serdecznie za wszystkie wspomnienia i przedsięwzięcia biznesowe. Życzę całej rodzinie Kawa i wszystkim z First Round Management błogosławieństwa w dalszej podróży. Cieszę się, mogąc nazwać was przyjaciółmi do końca życia.
W minionych miesiącach Jon Jones toczył kontraktowe boje z UFC, wykorzystując do tego media społecznościowe. Jak mantrę podkreślał, że przez wiele lat nie był uczciwie wynagradzany i teraz – na okoliczność migracji do wagi ciężkiej – chce to zmienić.

W zeszłym tygodniu Dana White stwierdził, że za walkę z Francisem Ngannou Jon Jones zażądał $30 milionów dolarów, obwieszczając, że w konsekwencji rywalem nowego mistrza wagi ciężkiej będzie najprawdopodobniej Derrick Lewis. Bones stanowczo zaprzeczył, jakoby domagał się takich pieniędzy.

Po rozstaniu z FRM Malki Kawa zdradził, że firma od dłuższego już czasu nie reprezentowała Bonesa w rozmowach z UFC.

– Czasami najlepiej jest się po prostu rozstać – napisał Kawa. – Cieszę się, że mogłem reprezentować najlepszego zawodnika P4P Jona Jonesa przez ostatnie 11 lat.

– Nie, nie miało to nic wspólnego z negocjacjami w sprawie walki z Francisem Ngannou. Jon sam prowadził te negocjacje i tak samo było przy okazji kilku ostatnich walk, więc wybaczcie, fani, nie możecie mnie za to obwiniać.Z kim nawiąże teraz współpracę Jon Jones? Póki co nie wiadomo. Warto natomiast przypomnieć, że w zeszłym roku reprezentujący na odcinku wschodnim Dominance MMA – grupę należącą do Aliego AbdelazizaRizvan Magomedov w nieszczególnie zawoalowany sposób zaprosił Amerykanina do współpracy.

– Jonie, potrzebujesz odpowiedniej grupy menadżerskiej, przyjacielu – napisał. – Przez całą karierę byłeś źle wynagradzany. Trudno patrzeć na taką bezradność.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Dyrygent oktagonu

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Konewa

    27 kwietnia 2021 at 21:19

    Nareszcie

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply