„Uruchamiamy już procedury zwrotu pieniędzy za bilety” – gala KSW 53 odwołana

Medialne dramaty związane z koronawirusem zbierają kolejne żniwo – właśnie odwołano wszystkie imprezy masowe w Polsce, co odbiło się też na gali KSW 53.

Dziś przed południem premier Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie Polski w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Tymczasem na 21 marca w łódzkiej Atlas Arenie zaplanowana jest gala KSW 53, do rozpiski której dodano zresztą w ostatnich dniach kolejne pojedynki.

Jak decyzja rządu wpłynie na polskiego giganta? O to współwłaściciela KSW Martina Lewandowskiego zapytał dziennikarz Artur Mazur.
https://twitter.com/Art_Mazur/status/1237315500549574656?s=20

Komentarz na szybko od @martinksw: jesteśmy zmuszeni przenieść galę @KSW_MMA 53 do studia, transmisja odbędzie się oczywiście w PPV, musimy wszystko jeszcze przekalkulować i zreorganizować, oficjalna decyzja zostanie ogłoszona dziś lub jutro

Szybko jednak okazało się, że nie jest wcale pewnikiem, że gala KSW 53 w ogóle się odbędzie.

Jeszcze słowo od @martinksw, który wyraził się nieprecyzyjnie i zadzwonił przed chwilą z prośbą o doprecyzowanie. „Nie ma ostatecznej decyzji, czy gala odbędzie się w studiu. Planujemy zorganizować ją w studiu, ale musimy wszystko przeliczyć i zreorganizować. Wówczas zdecydujemy”

W zeszłym tygodniu drugi współwłaściciel Maciej Kawulski przyznał, że w związku z zagrożeniem koronawirusem w Polsce bierze pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze dotyczące KSW 53 – łącznie z odwołaniem gali czy zorganizowaniem jej bez udziału publiczności.

Aktualizacja 1

Maciej Kawulski poinformował, że gala KSW 53 została całkowicie odwołana.

Teraz na #WeszloFM @MaciejKawulski – szef KSW. Najbliższa gala KSW 53 w Łodzi zostaje całkowicie odwołana! Będą zwroty za bilety. „nie jesteśmy w stanie zrobić walk na Atlas Arenie przy pustych trybunach. W MMA nie wchodzi w grę rozwiązanie rodem z piłki nożnej, to trudne”

@MaciejKawulski przed chwilą dla @SportSE_pl KSW 53 jest odwołane. Uruchamiamy już procedury zwrotu pieniędzy za bilety

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

Aktualizacja 2

– Nie możemy niczego obiecać – powiedział Kawulski w rozmowie z Onet.pl. – Pamiętajmy, że po raz pierwszy w historii KSW jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, zawodników, ale i za kibiców.– Na razie nie możemy prowadzić żadnych oficjalnych dywagacji, na temat czy gala w jakikolwiek sposób może być zdywersyfikowana. Na razie nie wiemy, czy walki mogą być w najbliższym czasie przeniesione. Pracujemy z problemem, z który mierzy się cały świat. Wiele decyzji nie zależy od nas.

– Trudno stwierdzić, kiedy będzie można wydać oficjalne oświadczenie na ten temat. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi organami.

Aktualizacja 3

– Gala KSW 53, która została zaplanowana w swojej pierwotnej formie, zostaje po prostu odwołana – powiedział w rozmowie z Arturem Mazurem Maciej Kawulski. – Mówimy o gali, która miała się odbyć z kibicami, według ustalonego modelu biznesowego. I to już jest fakt. Drugi fakt jest taki, że wszyscy ludzie, którzy kupili bilety nie mają powodu do obaw. Zwrot pieniędzy za wejściówki, których sprzedaliśmy około 10 tysięcy, zostanie sprawnie przeprowadzony przez platformę ebilet.pl. Każdy z kibiców otrzyma pieniądze, nawet jeśli nie wystąpi z takim wnioskiem. Dlatego apeluję – proszę się nie przejmować.
Czy gala może odbyć się w studiu?

– Jeżeli miałbym powiedzieć coś więcej, to byłbym nierozsądny, a to dlatego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna – odpowiedział Kawulski. – Może się okazać, że za chwilę, w związku z koronawirusem, atmosfera nie będzie sprzyjała organizacji imprez sportowych, czy rozrywkowych. Na ten moment wydarzenie pod tytułem KSW 53 zostaje odwołane. Nie widzę jednoznacznego i prostego rozwiązania, żeby zbudować alternatywną drogę. W tym momencie, jako jedna z osób zarządzających firmą, nie mogę powiedzieć, że gala odbędzie się w studiu, że zmniejszymy liczbę pojedynków.

– Pamiętajmy, że zbudowanie KSW w studiu wciąż pociąga za sobą skupisko kilkuset ludzi w jednym miejscu. A może się okazać, że za chwilę zostaną zamknięte uczelnie, szkoły, przedszkola. W związku z tym nie możemy budować atmosfery, że coś się odbędzie, bo to jest nierozsądne. Na razie mówimy o kilkunastu osobach zarażonych wirusem. Za chwilę może się okazać, że będzie ich więcej. Nie można wykluczyć również ofiar śmiertelnych. Nie wiem, w jaki sposób będziemy podchodzić do rozrywki pod tytułem MMA. Dlatego musimy się zachować fair wobec fanów. Każdy ponosi ryzyko, organizując różnego rodzaju imprezy. To, z czym się aktualnie mierzymy, mieści się w pojęciu siły wyższej.

*****

„W moich oczach Joanna jest mistrzynią” – Conor McGregor wspiera Joannę Jędrzejczyk

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply