Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Piotr Strus zmierzy się z weteranem Bellatora podczas ACB 87 w Nottingham

Piotr Strus pójdzie w tany z Fernando Gonzalezem podczas majowej gali ACB 87, która odbędzie się w Nottingham.

W swoim piątym pojedynku pod banderą Absolute Championship Berkut Piotr Strus (12-3-2) skrzyżuje pięści z weteranem Bellatora Fernando Gonzalezem (27-15). Do walki, o której oficjalnie poinformowali organizatorzy, dojdzie 19 maja w Nottingham podczas gali ACB 87.
Wydaje się, że dla sklasyfikowanego na 2. miejscu w rankingu kategorii średniej warszawiaka Amerykanin stanowić może ostatnią przeszkodę przed pojedynkiem o pas mistrzowski.

Polski zawodnik wygrał trzy z dotychczasowych czterech walk dla ACB, w pokonanym polu zostawiając Mikhaila Tsareva, Andy’ego DeVenta i Nikolę Dipchikova. Wynik jego starcia z Mikhailem Kolobegovem – zakończonego niejednogłośnym zwycięstwem Rosjanina – został później zmieniony na no-contest.

Dla debiutującego pod banderą czeczeńskiej organizacji 34-letniego Amerykanina, który stoczył dla Bellatora dziewięć walk, zwyciężając siedem z nich, będzie to powrót do kategorii średniej po ponad czterech latach spędzonych w półśredniej. W 2017 roku Fernando Gonzalez odniósł dwie wiktorie, pokonując Brandona Girtza i Brennana Warda, ale na początku tego roku zmuszony był uznać wyższość Lorenza Larkina, kończąc przygodę z Bellatorem.

*****

Lowkin’ Talkin’ #17 – UFC 223 | Jędrzejczyk | Kowalkiewicz | Khabib

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button