Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Piotr Strus w walce o złoto z Albertem Duraevem podczas gali ACB 91 w Londynie

Piotr Strus zmierzy się w walce o pas mistrzowski kategorii średniej z mistrzem Albertem Duraevem podczas sierpniowej gali ACB 91 w Londynie.

Piotr Strus (13-3-2) stanie do walki o złoto kategorii średniej organizacji Absolute Championship Berkut podczas zaplanowanej na 11 sierpnia w Londynie gali ACB 91. Jego rywalem będzie zasiadający na tronie 84 kilogramów Albert Duraev (11-3). Obaj spotkają się w walce wieczoru gali.
Polak wygrał cztery z dotychczasowych pięciu potyczek pod sztandarem czeczeńskiej organizacji, tylko starcie z Mikhailem Kolobegovem kończąc wynikiem no-contest. Ostatnio był widziany w akcji podczas majowej gali ACB 87 w Nottingham, gdzie niejednogłośnie wypunktował Fernando Gonzaleza.

Albert Duraev znajduje się na fali siedmiu wiktorii i jest pod banderą ACB niepokonany. Wcześniej zasiadał na tronie mistrzowskim 77 kilogramów, by zwycięstwem z Cliffordem Starksem utorować sobie drogę do walki o pas kategorii średniej. W grudniu zeszłego roku podczas gali ACB 77 w Moskwie w pojedynku o złoto rozbił w pierwszej rundzie Vyacheslava Vasilevskiy’ego.

W Londynie w akcji zobaczymy też Daniela Omielańczuka (20-8-1) i Macieja Różańskiego (10-2). Ten pierwszy po udanym debiucie w ACB – w marcu ekspresowo ubił Bobby’ego Brentsa – skrzyżuje rękawice z również mającym za sobą zwycięski debiut irańskim zapaśnikiem Alim Aliakbarim (8-1). Z kolei szczeciński Berserker pójdzie w tany z rozpędzonym serią pięciu zwycięstw, mocnym Abdulem-Rakhmanem Dzhanaevem (10-1).

Aktualizacja w trakcie…

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #23 – KSW 44 | UFC 225

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button