UFC

„Pikogramy, brak pikogramów, baseny olimpijskie…” – Anthony Smith reaguje na pozytywny wynik kontroli Jona Jonesa

Pretendent do pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej Anthony Smith zabrał głos na temat najnowszych doniesień o wpadce dopingowej Jona Jones podczas gali UFC 232 w Los Angeles.

Nie umknęły Anthony’emu Smithowi – a więc najprawdopodobniej najbliższemu rywalowi Jona Jonesa – wczorajsze doniesienia o pozytywnym wyniku kontroli antydopingowej Bonesa.

Jeśli uderzacie do mnie z tym tematem – nie trzeba. Mam to szczerze gdzieś. Pikogramy, brak pikogramów, baseny olimpijskie, ziarna soli 🤦🏽‍♂️… Mam to szczerze gdzieś. Podpisałem kontrakt i wiedziałem dobrze, na co się piszę, niczego nie oczekując. Wszystko gra 🙅🏽‍♂️

Najnowsze pozytywne wyniki kontroli antydopingowej Jona Jonesa – przeprowadzonej tym razem przez VADA w dniu ważenia przed ostatecznie wygraną przezeń rewanżową walką z Alexandrem Gustafssonem podczas gali UFC 232 – wykazały obecność metabolitów Turinabolu w organizmie mistrza.

Nie zostanie on jednak za to ukarany, bo zdaniem Stanowej Komisji Sportowej w Kalifornii i Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) jest to jedynie wynik pulsacyjnego charakteru tej substancji – a nie dowód na to, jakby Bones zaaplikował sobie nową dawkę.

O tym, czy ostatecznie dojdzie do walki Smitha z Jonesem podczas zaplanowanej na 2 marca w Las Vegas gali UFC 235, zadecyduje posiedzenie Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie, które odbędzie się 29 stycznia. Bones najprawdopodobniej pojawi się na nim osobiście, odpowiadając na pytania komisarzy. W ocenie wielu jest to jednak tylko formalność.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button