KSWPolskie MMA

Pierwsze walki KSW 94 ujawnione – Wrzosek vs. Szpilka i Ruchała vs. Kaczmarczyk 2

Ogłoszono dwie pierwsze walki majowej gali KSW 94 – rewanż Roberta Ruchały z Patrykiem Kaczmarczykiem i hitowe starcie Arkadiusza Wrzoska z Arturem Szpilką.
Podczas transmisji z sobotniej gali KSW Epic ujawniono pierwsze szczegół gali KSW 94, która odbędzie się 11 maja w Ergo Arenie w Gdańsku.

W walce wieczoru dojdzie do rewanżu w kategorii piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą i Patrykiem Kaczmarczykiem. Na szali pojedynku znajdzie się tymczasowy pas mistrzowski 66 kilogramów.

Do pierwszej walki obu zawodników doszło w październiku 2021 roku. Ruchała wygrał wówczas jednogłośną decyzją sędziowską, zadając wtedy Kaczmarczykowi pierwszą w karierze porażkę.
Robert wygrał później trzy następne walki – między innymi z Damianem Stasiakiem czy Lom-Alim Eskijewem, torując sobie drogę do mistrzowskiego starcia z Salahdinem Parnasse. W sierpniu zeszłego roku przegrał jednak z Francuzem przez nokaut w czwartej rundzie.

Patryk Kaczmarczyk stoczył w międzyczasie pięć walk, cztery z nich zwyciężając. Jedynej porażki doznał w tym okresie z rąk – a właściwie za sprawą kopnięcia na korpus – Dawida Śmiełowskiego, ale trzy ostatnie walki skończył w glorii zwycięzcy. Ostatni pojedynek stoczył w listopadzie zeszłego roku, odnosząc najcenniejsze zwycięstwo w karierze – pokonał jednogłośnie Daniela Rutkowskiego.

Robert Ruchała vs. Patryk Kaczmarczyk - kto wygra?

Wstępny typ

Patryk Kaczmarczyk


W co-main evencie gali KSW 94 Arkadiusz Wrzosek pójdzie w bitewne tany z Arturem Szpilką.

Starcie to było już zestawiany dwukrotnie, ale finalnie nigdy się nie odbyło – z uwagi na problemy zdrowotne Szpili. Pierwotnie zawodnicy mieli skrzyżować rękawice w styczniu 2023 roku, a później w grudniu tego samego roku.

Zawodowy bilans Arkadiusza Wrzoska w formule MMA wynosi 4-0. W pokonanym polu zostawiał Tomasza Sararę, Tomasa Mozny’ego, Bogdana Stoicę oraz ostatnio Ivana Vitasovicia.Artur Szpilka ma na koncie trzy starcia w formule MMA. W debiucie ciosami zmusił do poddania walki Siergieja Radczenkę, by następnie poza KSW pokonać Denisa Załęckiego. W czerwcu ubiegłego roku odniósł najcenniejsze zwycięstwo w dotychczasowej karierze MMA, pokonując przez techniczny nokaut Mariusza Pudzianowskiego.

Arkadiusz Wrzosek vs. Artur Szpilka - kto wygra?

Wstępny typ

Arkadiusz Wrzosek

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button