PFL – podsumowanie sezonu zasadniczego, zapowiedź i drabinka fazy pucharowej

Podsumowanie sezonu zasadniczego Professional Fighters League, który dobiegł końca wraz ze wczorajszą galą PFL 7 w Atlantic City.

Pierwszy sezon ligi MMA Professional Fighters League wszedł w fazę pucharową, do której awansowało ośmiu zawodników z każdej kategorii wagowej z największą liczbą punktów po dwóch kolejkach.

Przypomnijmy, że zwycięstwo decyzją sędziowską dawało 3 punkty, skończenie w rundzie trzeciej – 4, w rundzie drugiej – 5, a w rundzie pierwszej – 6. Remis to 1 punkt, porażka – 0.

W fazie pucharowej zestawiono zawodników według zajętych na koniec sezonu zasadniczego miejsc. Zwycięzcy ligi zmierzą się z zawodnikami z miejsca 8. Ci, którzy ukończyli sezon zasadniczy na miejscach 2., pójdą w tany z tymi sklasyfikowanymi na miejscach 7. – i tak dalej.

Poniżej podsumowanie etapu zasadniczego w każdej z kategorii wagowych.

Kategoria piórkowa

Tabela

Komplet punktów zdobył były zawodnik UFC Steven Siler (31-17), który obie walki wygrał przez poddania w pierwszych rundach. Szczególnie jego starcie w pierwszej kolejce z Magomedem Idrisovem (8-3) zapadnie w pamięci fanów, bo kilka razy Amerykanin był w nim na skraju nokautu.

Komplet zwycięstw odnieśli też były reprezentant Team Alpha Male Lance Palmer (14-3), niepokonany Andre Harrison (19-0) oraz Timur Valiev (14-2).
Faza pucharowa

Wszystkie pojedynki ćwierćfinałowe odbędą się 5 października w Nowym Orleanie.

Kategoria lekka

Tabela

W kategorii lekkiej miejsce pierwsze zajął wywodzący się z judo 26-letni Brazylijczyk Natan Schulte (13-3), który w pierwszej kolejce porozbijał na pełnym dystansie Chrisa Wade’a (13-4), by w drugiej poddać w pierwszej rundzie Jasona Higha (21-8).

Dwie wiktorie odnieśli też Will Brooks (20-4) oraz Islam Magomedov (16-1) – obaj wygrywali swoje pojedynki decyzjami sędziowskimi.

Faza pucharowa

Wszystkie potyczki w ćwierćfinałach zaplanowano na 13 października w Long Beach. Szczególnie interesująco zapowiadają się te pomiędzy byłymi sparingpartnerami Willem Brooksem i Rashidem Magomedovem, a także Nathanem Schulte i Johnnym Casem.

Kategoria półśrednia

Tabela

W 170 funtach nie do zatrzymania okazał się Ray Cooper III (15-5), który w pierwszej potyczce zdemolował Jake’a Shieldsa (33-10-1), a w drugiej Pavla Kuscha (23-6).

Drugie miejsce zajął niespodziewanie Joao Zeferino (23-9), który w 2013 roku stoczył dwie przegrane walki w UFC.

Faza pucharowa

Ćwierćfinały odbędą się 20 października w Waszyngtonie. Dojdzie tam do rewanżowego starcia Raya Coopera III z Jake’iem Shieldsem, które nie zapowiada się na szczególnie wyrównany bój – przynajmniej jeśli popatrzeć na przebieg pierwszego pojedynku.

Kategoria średnia

Tabela

Furorę w dywizji średniej robi walczący pod niemiecką flagą Abusupiyan Magomedov (21-3), który obie walki wygrał przez nokauty w pierwszych rundach.

Do kolejnej rundy awansowali też między innymi prawie 40-letni były pretendent do pasa WSoF Louis Taylor (16-4), nadal niepokonany Shamil Gamzatov (13-0), były zawodnik UFC Bruno Santos (18-2) czy znany z europejskich ringów i klatek szwedzki kickbokser Sadibou Sy (7-3).

Faza pucharowa

Wszystkie walki 1/4 pucharu odbędą się 20 października w Waszyngtonie.

Kategoria półciężka

Tabela

Kategorię ciężką zdominował wybitny brazylijski spec od parteru i były zawodnik między innymi UFC, WSoF i ACB Vinny Magalhaes (16-9), który ekspresowo poddał Jamiego Abdallaha (7-4)) i ubił Brandona Halseya (11-4).

Faza pucharowa

Półciężcy rozpoczną pucharowe zmagania 13 października w Long Beach. Najciekawiej zapowiada się batalia dwóch zawodników gustujących w szermierce na pięści i kopnięcia – Smaelinho Ramy (11-4) i Maxima Grishina (28-7).

Kategoria ciężka

Tabela

W wadze ciężkiej niespodziewanym zwycięzcą etapu zasadniczego został były zawodnik 205 funtów UFC Francimar Barroso (21-7), który zdobył komplet 12 punktów, pokonując w pierwszych rundach Daniela Gallemore (7-6) oraz Jacka Maya (10-4).

Faza pucharowa

Pojedynki ćwierćfinałowe odbędą się 5 października w Nowym Orleanie. Znany z występów w UFC Jared Rosholt (16-5) raz jeszcze skrzyżuje rękawice z Kelvinem Tillerem (10-1), który poddał go w drugiej kolejce.

*****

„Daj znać, gdy będziesz chciał wyłapać” – Northcutt, Cormier i Perry reagują na wpis Logana Paula

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply