Petr Yan vs. Marlon Moraes walką wieczoru gali UFC w Kazachstanie

Petr Yan i Marlon Moraes wystąpią w walce wieczoru czerwcowej gali UFC, która odbędzie się w Kazachstanie.

Szalenie ważny dla układu sił w czubie kategorii koguciej pojedynek pomiędzy Petrem Yanem (14-1) i Marlonem Moraesem (23-6-1) uświetni zaplanowaną na 13 czerwca w Nur-Sułtan w Kazachstanie galę UFC on ESPN+ 34.

O zestawieniu walki doniósł portal MMAJunkie.com.

27-letni Rosjanin, były mistrz ACB, wojuje w UFC od niespełna dwóch lat. Wygrał wszystkie sześć walk, jakie stoczył w oktagonie, w tym połowę przez nokauty. Ostatnio był widziany w akcji przy okazji grudniowej gali UFC 245, demolując Urijaha Fabera. Wcześniej pokonywał między innymi Jimmiego Riverę czy Johna Dodsona.
Marlon Moraes ostatni pojedynek stoczył również podczas gali UFC 245, niejednogłośnie wypunktowując debiutującego w 135 funtach Jose Aldo. W czerwcu ubiegłego roku przegrał natomiast przez techniczny nokaut z Henrym Cejudo w walce o złoto. Drogę do tego pojedynku utorował sobie czterema zwycięstwami – między innymi z Raphaelem Assuncao czy Aljamainem Sterlingiem.

Trudno wskazać tutaj faworyta. W obszarze bokserskim to Rosjanin prezentuje się lepiej, ale Brazylijczyk dysponuje piekielnie groźnymi kopnięciami, także tymi niskimi, w blokowaniu których Yan się nie wyróżnia. Z drugiej zaś strony, presja ze strony Sybiraka może utrudnić Moraesowi wyprowadzanie kopnięć. 25-minutowy dystans oraz miejsce gali mogą natomiast stanowić atuty Rosjanina.Przewidywane kursy bukmacherskie:

Petr Yan – 1.70
Marlon Moraes – 2.05

Wstępny typ:

Petr Yan
Rozpiska UFC Kazachstan

Walka wieczoru

135 lbs: Petr Yan (14-1) vs. Marlon Moraes (23-6-1)

Pozostałe

205 lbs: Khadis Ibragimov (8-2) vs. Roman Dolidze (6-0)
125 lbs: Zhalgas Zhumagulov (13-3) vs. Jordan Espinosa (14-7)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply