Peter Sobotta o Leonie Edwardsie: „Nie jest groźny ani w stójce, ani w parterze, ale…”


Peter Sobotta zapowiada sobotnią walkę z Leonem Edwardsem podczas londyńskiej gali UFC Fight Night 127, która może zapewnić mu awans do czołowej piętnastki kategorii półśredniej.

Pierwszej przygody z UFC nie wspomina najmilej. W latach 2009-2010 stoczył bowiem pod banderą amerykańskiego giganta trzy walki, wszystkie przegrywając i szybko żegnając się z Daną Whitem i spółką.

Cztery lata i pięć zwycięstw później powrócił jednak w szeregi najlepszej ligi świata MMA – jako ukształtowany, doświadczony zawodnik. Potwierdzają to wyniki, bo z pięciu pojedynków, jakie stoczył w swoim drugim mariażu z UFC, obronną ręką wyszedł z czterech, mocno w ten sposób zbliżając się do czołowej piętnastki kategorii półśredniej.
Szansę na przebicie się do niej będzie miał już w sobotę. W Londynie podczas gali UFC Fight Night 127 skrzyżuje bowiem rękawice z zamykającym Top 15 Leonem Edwardsem.

To dobry zawodnik. Jego pozycja w rankingu jest uzasadniona.

– powiedział w rozmowie z UFC.com Sobotta.

Ma za sobą solidną serię zwycięstw. Jego największym atutem jest to, że wygrywa.

Brytyjski Jamajczyk wygrał cztery ostatnie pojedynki, w pokonanym polu zostawiając między innymi Alberta Tumenova czy Vicente Luque. Z łącznie sześciu wiktorii pod banderą UFC tylko dwa razy był jednak w stanie skończyć rywali – raz przez nokaut, raz przez poddanie.

Analizowałem go bardzo szczegółowo i uważam, że nie jest zawodnikiem z nokautującym ciosem i nie jest gościem, który podaje innych. Nie jest tak naprawdę groźny ani w parterze, ani w stójce, a jednak jest w stanie wygrywać.

– powiedział.

Oznacza to, że walczy taktycznie, inteligentnie. Ma wysokie oktagonowe IQ i wie, jak wygrywać walki.

31-letni Sobotta był ostatnio widziany w akcji w maju zeszłego roku, odnosząc pierwsze w UFC zwycięstwo przez nokaut. Jego ofiarą padł wówczas Ben Saunders. W sobotę zamierza identyczny los zafundować Edwardsowi.

Nie zawsze się to sprawdzało, ale bardzo często tak – ale widzę, jak upada. Robię dużo wizualizacji – i widzę, jak trafiam i upada.

– powiedział Sobotta, zapytany o przewidywania co do rezultatu.

Prognozuję więc nokaut w pierwszej lub drugiej rundzie.

*****

UFC Fight Night 127 – transmisja, rozpiska, informacje


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *