Absolute Championship BerkutKSWPolskie MMARosyjskie MMA

Paweł Kowalik o przyszłości Daniela Omielańczuka: „Prawdopodobnie w tym tygodniu sfinalizujemy umowę”

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu Daniel Omielańczuk może podpisać kontrakt z organizacją Absolute Championship Berkut.

Niespełna 4-letnia przygoda Daniela Omielańczuka pod skrzydłami UFC dobiegła kilka tygodni temu końca, ale polski zawodnik, który wygrał cztery z dziewięciu potyczek w oktagonie, jest już bliski związania się z nową organizacją.

Nie ma co ukrywać – rozważamy różne opcje i nie jest żadną tajemnicą, że najbliżej jesteśmy ACB. Zwłaszcza teraz, gdy była zmiana na tronie kategorii ciężkiej.

– powiedział w programie Klatka po Klatce menadżer Omielańczuka, Paweł Kowalik, wspominając też o sobotniej utracie pasa mistrzowskiego przez Denisa Goltsova, który przegrał niespodziewanie z Mukhomadem Vakhaevem.

Fatalna wręcz dyspozycja Denisa Goltsova, który był zdecydowanym numerem jeden w tej kategorii, a zaprezentował się mocno poniżej swoich umiejętności, które pokazywał w poprzednich walkach – i wydaje mi się, że Daniel może tam wejść, (stoczyć) 2-3 walki i spokojnie założyć pas na biodra. To jest więc interesujący kierunek, ale jeszcze nie zamykamy drzwi.
Właściciel grupy menadżerskiej MMA Cartel zdradził też, że usługami Daniela nie była zainteresowana największa polska organizacja, KSW.

Wstępna rozmowa była, panowie nie byli zainteresowani Danielem w kategorii ciężkiej.

– powiedział Kowalik.

Rozumiem, że są to też względy biznesowe. Daniel jest po trzech porażkach, ale z takimi zawodnikami, że jest też ryzyko, że taki zawodnik po trzech porażkach w UFC wchodzi i wycina całą kategorię wagową. I wtedy to nie wygląda najlepiej ze względów marketingowych, PR-owych – a Daniel nie jest na etapie: „Odbuduj się, dwie walki i będziemy z tobą rozmawiać”. Nie mamy na to czasu. To już jest zwłaszcza na Wschodzie bardzo szanowane nazwisko, więc obieramy kierunek: Wschód.

Mogę powiedzieć, że prawdopodobnie w tym tygodniu sfinalizujemy umowę w ACB – chyba że jeszcze pojawi się jakaś ciekawa kontroferta.

Trenujący obecnie w WCA Fight Team Omielańczuk przed podpisaniem kontraktu z UFC w 2013 roku regularnie bił się na wschodzie, głównie na Ukrainie, zwyciężając wszystkie walki.

*****

Marcin Tybura: „Rozmawialiśmy też o walce z Alexey’em Oleinikiem w Gdańsku”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button