Absolute Championship BerkutRosyjskie MMA

Mukhamod Vakhaev nowym mistrzem kategorii ciężkiej ACB – ubija Denisa Goltsova – video

Zmiana na tronie kategorii ciężkiej ACB – Mukhamod Vakhaev zdominował zapaśniczo i parterowo Denisa Goltsova podczas gali ACB 67.

W walce o pas mistrzowski kategorii ciężkiej Mukhamod Vakhaev (6-4-1) niespodziewanie ubił Denisa Goltsova (19-5) podczas gali ACB 67 w Groznym, kończąc krótkie panowanie petersburżanina.
Pretendent nie zamierzał wdawać się w szermierkę na pięści z dysponującym dużą przewagą warunków fizycznych mistrzem, nieustannie szukając klinczu i obaleń. Goltsov starał się natomiast utrzymywać dystans i z bezpiecznej odległości ostrzeliwać rywala – i szczególnie w pierwszej połowie trzeciej rundy czynił to doskonale, szybkimi prostymi okrutnie rozbijając twarz Vakhaeva. Wydawało się, że lada chwila rozstrzygnie pojedynek na swoją korzyść, ale Czeczen zdołał przewrócić go i utrzymać w parterze. W czwartej rundzie od razu ponownie przeniósł walkę do parteru – warto zaznaczyć, że obrona przed obaleniami w wykonaniu Goltsova wołała o pomstę do nieba – tam torując sobie szybko drogę do dosiadu. Rozpuścił ręce, a zmęczony i poobijany Goltsov zdecydował się… odklepać.

https://twitter.com/Jolassanda/status/898999077458673664

https://twitter.com/Denis26rt/status/898999572340633605

Zawodnik z Groznego zwycięża w ten sposób czwartą z rzędu walkę, rozsiadając się na tronie kategorii ciężkiej.

*****

ACB 67 – transmisja i wyniki na żywo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button