Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Paweł Kiełek przegrał na punkty z Bay-Alim Shaipovem na ACB 53

Nie udał się występ przed własną publicznością Pawłowi Kiełkowi, który przegrał na gali ACB 53 z Bay-Alim Shaipovem.

Po bardzo wyrównanej walce Paweł Kiełek (7-3) przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Bay-Alim Shaipovem (3-0) podczas gali ACB 53 – Young Eagles 15 w Olsztynie.

Kiełek rozpoczął walkę od serii świetnych kombinacji 1-2, ale przy trzeciej zainkasował soczystą kontrę i walka trafiła do klinczu. Czeczen przewrócił Polaka, ale ten aktywnie pracował z pleców, szukając poddań. Z czasem jednak Kiełek zaczął walczyć o powrót na nogi, ale Shaipov kontrolował go z góry, ograniczając jednak ofensywę do minimum. To znacznie aktywniejszy olsztynianin w końcówce rundy zaatakował groźnie duszeniem brabo oraz kimurą, ale Czeczen przetrwał do syreny końcowej.

Na początku drugiej odsłony nasz zawodnik posłał Czeczena na deski mocnym lewym w kontrze na kopnięcie. Polak spróbował dobić rywala, ostro atakując, ale przestrzelił i walka przeniosła się do klinczu pod siatką, gdzie Shaipov uwiesił się na rywalu, wciskając go w ogrodzenie, atakując od czasu do czasu kolanami, kontrolując i przewracając. Kiełek w samej końcówce spróbował zaatakować nogę Czeczena, ale bez powodzenia.

Olsztynianin otworzył trzecią rundę srogimi kombinacjami bokserskimi, kilkukrotnie soczyście trafiając poszukującego desperackiego obalenia Czeczena. Po minucie Shaipov znalazł jednak drogę do przewrócenia agresywnego Polaka, ale ten od razu zaatakował z pleców. Po krótkiej kotłowaninie Kiełek zapiął ciasny trójkąt, a potem zaatakował też rękę rywala i wydawało się, że jest o włos od zmuszenia Czeczena do klepania. Ten jednak przetrwał, wykazując nie lada odporność i serce do walki. Polak znów znalazł się na plecach, poszukując poddania i odwrócenia pozycji. Nie był jednak w stanie tego zrobić, choć skutecznie utrudniał rywalowi wyprowadzanie jakiejkolwiek większej ofensywy z góry.

Ostatecznie sędziowie jednogłośnie orzekli o zwycięstwie Bay-Aliego Shaipova, który serwuje w ten sposób Kiełkowi pierwszą porażkę pod banderą ACB.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button