KSWPolskie MMA

Patryk Surdyn pewnie pokonał Shamada Erzanukaeva na KSW 95

Patryk Surdyn zadał Shamadowi Erzanukaevowi pierwszą w karierze porażkę podczas gali KSW 95 w Olsztynie.

Kapitalnie usposobiony Patryk Surdyn (7-4) pewnie pokonał na pełnym dystansie Shamada Erzanukaeva (2-1) podczas gali KSW 95 w Olsztynie.

Po serii wymian w dystansie – Surdyn trafiał pięściami, Erzanukaev odpowiedział lowkingami – Polak świetnie ściął kopiącego rywala z nóg ładnym krosem. Patryk z góry okopywał rywala, traktując go też kilkoma dobrymi uderzeniami. Na trzy minuty przed końcem pierwszej rundy Shamad wrócił przy ogrodzeniu na nogi, ale był tam wbity w ogrodzenie przez silnego Polaka. Surdyn popracował barkiem, niczym McGregor z Cerrone albo lata wcześniej Jones. Erzanukaev nie był w stanie wydostać się z niedogodnej pozycji, męczony na ogrodzeniu. Czeczen próbował kilku rzutów, kolan, ale nie był w stanie uwolnić się z objęć Polaka.

Na otwarcie rundy drugiej Erzanukaev poszedł w klincz, ale szybko został ustawiony na ogrodzeniu przez Surdyna. Czeczen zagroził Polakowi duszeniem gilotynowym, ale z czasem odpuścił. Doszło do kilku kotłów zapaśniczych, z których obronną ręką wychodził Surdyn – trafiał do dogodnych pozycji, unikając prób poddań, przetoczeń ze strony rywala.

Erzanukaev próbował z pleców skręcać się po rękę Surdyna, po trójkąt – ale ten świetnie te próby neutralizował, od czadu do czasu trafiając uderzeniami. W samej końcówce Patryk został ostrzeżony przez sędziego za łokieć w tył głowy Shamada.


PEŁNE WYNIKI KSW 95 – TUTAJ


Do trzeciej rundy Patryk wyszedł niezwykle aktywnie, świeży. Wywarł presję, atakował ciosami, zamykał zmęczonego Shamada na ogrodzeniu. Erzanukaev broni jednak nie składał – odpowiedział ciosami, a potem poszedł w zapasy, udanie przewracając Surdyna. Doszło do mocnych kotłów zapaśniczych – obronną ręką z czasem wyszedł z nich Patryk, który wrócił na górę, a potem sam przewrócił Shamada. Uderzenia spadły na głowę Czeczena.

W pewnym momencie Shamad zaprotestował z powodu łokcia w tył głowy, ale Patryk przepiął ręce pod jego brodą. Z czasem Erzanukaev świetnie się uwolnił i sam zaszedł Surdynowi za plecy, szukając duszenia. Ten przetrwał, a w końcówce doszedł jeszcze do dominujacej pozycji, traktując Czeczena bombami z góry.

Werdykt był formalnością. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali walkę dla powracającego na zwycięskie tory po dwóch porażkach Patryka Surdyna w stosunku 3 x 30-27. Bilans trenującego teraz w Octopusie zawodnika wynosi teraz w KSW 3-4.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button