Owce, krowy, byki? White reaguje na hodowlane plany Khabiba!

Sternik UFC Dana White skomentował słowa Khabiba Nurmagomedova, który zapowiedział skupienie się na hodowli owiec, krów i byków kosztem kariery MMA.

Od dobrych kilku tygodni głównodowodzący UFC Dana White forsuje narrację, wedle której mistrz kategorii lekkiej Khabib Nurmagomedov pomimo emerytalnej zapowiedzi podczas gali UFC 254 w Abu Zabi nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w oktagonie.

Amerykański promotor podkreślał, że Dagestańczyk podjął decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku pod wpływem emocji. Przypominał, że jego zmarły na początku lipca ojciec chciał, aby Khabib zakończył karierę z bilansem 30-0. Twierdził, że mistrz porozmawia jeszcze z matką, aby ta zdanie zmieniła i zgodziła się na jeszcze jeden pojedynek.

Jednak w czwartek Dagestański Orzeł mocno zachwiał narracją Dany White’a. Pytany bowiem o potencjalne wznowienie kariery, stwierdził, iż nie ma takowych planów, bo osiągnął już wszystko, co zaplanował. W przyszłym roku chce iść na studia oraz rozwijać swoje hodowlane biznesy – ma owce, krowy i byki.
Co na to Dana White? O wypowiedzi Dagestańczyka zapytano go w wywiadzie dla Barstool Sports

– Tak, z całą pewnością te wszystkie rzeczy ma na uwadze i jest nimi podekscytowany – ocenił szef UFC. – Jednocześnie jednak nie znaczy to, że nie chce już walczyć. Sam mogę podać listę rzeczy, którymi się teraz prywatnie zajmuję i nie mogę się ich doczekać – ale to nie znaczy, że nie będę się zajmował tym, czym się zajmuję tutaj.

Amerykański promotor przyznał, że poza Danielem Cormierem Khabib Nurmagomedov jest jedynym zawodnikiem, którego próbował odwieść od planów emerytalnych. Nie ma bowiem wątpliwości, że Dagestańczyk ma jeszcze wiele do zaoferowania.– Popatrzcie zresztą na ostatnią walkę Khabiba z Gaethje – powiedział White. – Popatrzcie, czego dokonał pomimo całego tego gnoju, z którym musiał się uporać pod kątem fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Jest w tej chwili najlepszym zawodnikiem na świecie. Kropka. Uważam, że to najlepszy na świecie zawodnik P4P.

– Uważam, że chce jeszcze jednak walki i uważam, że ma to jeszcze w sobie.

White stanowczo wyklucza też odebranie mistrzowskiego pasa Khabibowi Nurmagomedovowi czy też położenie tymczasowego na szali styczniowego pojedynku pomiędzy Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem.

Cały wywiad poniżej:
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply