Polskie MMAUFC

Ovince St. Preux rywalem Michała Oleksiejczuka podczas gali UFC w Kopenhadze

Świetnie prezentujący się w UFC Michał Oleksiejczuk powróci do akcji podczas wrześniowej gali w Kopenhadze, mierząc się z Ovincem St. Preuxem.

Michał Oleksiejczuk (14-2) skrzyżuje rękawice z Ovincem St. Preuxem (23-13) podczas zaplanowanej na 28 września w Kopenhadze gali UFC on ESPN+ 18. O zestawieniu oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Zobacz także: Jorge Masvidal rzuca wyzwanie Conorowi McGregorowi

Pierwotnie o walce doniósł portal PolishFighters.info.

W debiutanckim starciu pod flagą UFC Michał Oleksiejczuk wypunktował faworyzowanego Khalila Rountree, ale późniejsza wpadka dopingowa doprowadziła do zmiany wyniku na no contest. Po rocznym zawieszeniu zawodnik z Bark wrócił z przytupem, podczas lutowej gali w Pradze w nieco ponad półtorej minuty ubijając Giana Villante. Drugie szybkie zwycięstwo przez nokaut – tym razem potrzebował na nie tylko 44 sekundy – 24-latek dopisał do bilansu podczas kwietniowej gali UFC on ESPN+ 7 w Petersburgu, gdzie pod jego ciosami padł Gadzhimurad Antigulov.

36-letni już OSP wojuje pod flagą UFC od 2013 roku. Łącznie stoczył w oktagonie amerykańskiego giganta dziewiętnaście walk, obronną ręką wychodząc z jedenastu. Ostatnie zwycięstwo odniósł w czerwcu ubiegłego roku, szybko poddając Tysona Pedro. Dwóch ostatnich występów nie zaliczy jednak do udanych, bo w październiku ubiegłego roku wypunktował go Dominick Reyes, a podczas kwietniowej gali UFC 236 w rewanżu odklepał duszenie zza pleców Nikicie Krylovowi. Kto wie, czy nie będzie walczył w Kopenhadze o pozostanie w UFC.
Haitańczyk nie prezentuje dobrej formy od dłuższego już czasu, będąc wolniejszym, mniej odpornym i słabszym kondycyjnie niż onegdaj. Będzie prawdopodobnie silniejszy fizycznie od Oleksiejczuka, co może mieć znaczenie w obszarze klinczerskim, z którego pewnie poszuka obaleń, ale jeśli Polak utrzyma walkę na nogach, powinien prędzej czy później znaleźć drogę do szczęki rywala – a w tym pomogą mu dobre szlify bokserskie oraz szybkość, mobilność, luz i precyzja. OSP bywał w stójce chimeryczny i nieprzewidywalny – a przez to groźny – ale ostatnimi czasy nie jest już tak niebezpieczny.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Michał Oleksiejczuk – 1.30
Ovince St. Preux – 3.00

Wstępny typ:

Michał Oleksiejczuk

Rozpiska UFC Kopenhaga

Walka wieczoru

185 lbs: Jack Hermansson (20-4) vs. Jared Cannonier (12-4)

Pozostałe

170 lbs: Gunnar Nelson (17-4-1) vs. Thiago Alves (23-14)
205 lbs: Michał Oleksiejczuk (14-2) vs. Ovince St. Preux (23-13)
135 lbs: Macy Chiasson (5-0) vs. Lina Lansberg (9-4)
205 lbs: Ion Cutelaba (14-4) vs. Khalil Rountree (8-3)
185 lbs: Peter Sobotta (17-6-1) vs. Alessio Di Chirico (12-3)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 4

  1. Trochę poleciałeś z kursami, moim zdaniem będą bardziej wyrównane mimo że dla mnie faworyt jest tylko :)
    Mimo że rywal po porażkach i poza top 15 to wydaje mi się to fajny rywal dla Michała bo Saint Preux to uznana firma i dość głośne nazwisko. Jeśli Michał wygra to raczej na pewno przebije się do top 15 najprawdopodobniej zostawiając za sobą Crute’a(zakładam że wygra z Cirkunovem) i Shoguna.

  2. OSP nie można lekceważyć. Jest mocno nieprzewidywalny. 3 razy da słabą walkę a w 4 błyśnie, ale myślę że Michał ogarnie. Jakby dali kurs 1.7 na otwarcie to można śmiało pobierać.

Dodaj komentarz

Back to top button