UFC

Ion Cutelaba vs. Khalil Rountree na UFC w Kopenhadze

Dwaj oktagonowi rzeźnicy z aspiracjami, Ion Cutelaba i Khalil Rountree, skrzyżują rękawice podczas wrześniowej gali UFC w Kopenhadze.

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Ionem Cutelabą (14-4) i Khalilem Rountree (8-3) został dodany do rozpiski gali UFC on ESPN+ 18, która odbędzie się 28 września w Kopenhadze. Mołdawski zawodnik ogłosił zestawienie walki w swoich mediach społecznościowych.

Zobacz także: Jorge Masvidal rzuca wyzwanie Conorowi McGregorowi

25-letni Mołdawianin był ostatnio widziany w akcji podczas kwietniowej gali UFC on ESPN+ 8, przegrywając przez poddanie z Gloverem Teixeirą. W ten sposób jego seria dwóch zwycięstw przez nokauty – z Gadzhimuradem Antigulovem i Luisem Henrique da Silvą – dobiegła końca.

Khalil Rountree wygrał cztery z ostatnich pięciu pojedynków – pomijając jego przegrane starcie z Michałem Oleksiejczukiem, zamienione później na no contest. Jego jedynym pogromcą w tym terminie był Johnny Walker, ale ostatnio, podczas kwietniowej gali UFC 236, 29-latek powetował sobie to niepowodzenie, efektownie na pełnym dystansie rozbijając Eryka Andersa.

Rountree ostatnimi czasy zaprezentował się bardzo dobrze, ale w przeciwieństwie do Andersa Cutelaba nie jest zawodnikiem, który zastanawia się kilka minut nad wyprowadzeniem ciosu. Czeka nas prawdopodobnie szybka i brutalna jatka – Amerykanin będzie prawdopodobnie szybszy, ale to Mołdawski Hulk dysponuje twardszą szczęką.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Ion Cutelaba – 1.70
Khalil Rountree – 2.15

Wstępny typ:

Ion Cutelaba
Nieco wcześniej do rozpiski kopenhaskiej gali dodano też pojedynek w wadze półśredniej pomiędzy powracającym po porażce niejednogłośną decyzją z Leonem Edwardsem Gunnarem Nelsonem (17-4-1) i zaprawionym w bojach Thiago Alvesem (23-14), który ostatnio zmuszony był uznać wyższość Laureano Staropoliego.

W stójce przewaga powinna należeć do Brazylijczyka, natomiast w parterze karty rozdawał będzie Islandczyk. Pytanie – czy zdoła przenieść tam pojedynek?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gunnar Nelson – 1.60
Thiago Alves – 2.25

Wstępny typ:

Thiago Alves

Rozpiska UFC Kopenhaga

Walka wieczoru

185 lbs: Jack Hermansson (20-4) vs. Jared Cannonier (12-4)

Pozostałe

170 lbs: Gunnar Nelson (17-4-1) vs. Thiago Alves (23-14)
135 lbs: Macy Chiasson (5-0) vs. Lina Lansberg (9-4)
205 lbs: Ion Cutelaba (14-4) vs. Khalil Rountree (8-3)

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button