FENPolskie MMA

„Organizacja załatwia rywali, nie ja!” – Mateusz Rębecki o FEN, Paweł Jóźwiak wyjaśnia

Prezes FEN Paweł Jóźwiak odpowiedział na słowa Mateusza Rębeckiego, który – prawdopodobnie w odpowiedzi na krytykę – stwierdził, że to organizacja decyduje o jego rywalach.

Po sobotniej gali FEN 36 w Szczecinie szefujący organizacji Paweł Jóźwiak obwieścił, że Mateusz Rębecki, który w walce wieczoru ekspresowo zdemolował Felipe Maię, po raz siódmy broniąc tytuł mistrzowski, jest najlepszym zawodnikiem wagi lekkiej nad Wisłą – lepszym nawet od Mateusza Gamrota czy Marcina Helda.

Słowa te wywołały na nadwiślańskiej scenie spore poruszenie, nie spotykając się jednak ze zrozumieniem dużej części fanów. Głównodowodzący FEN Paweł Jóźwiak wyjaśnił zatem, dlaczego tak a nie inaczej postrzega wagę lekką w Polsce.

– To, że Rębecki jest lepszy od Gamera i Helda, to moja subiektywna opinia – napisał w niedzielę na Twitterze. – Wiadomo, że to nasz „wychowanek”, więc mogę być lekko stronniczy. Po prostu bardzo cenię sportowe umiejętności Mateusza. Mam nadzieję, że Panowie spotkają się kiedyś w UFC i sprawa się wyjaśni.

Do dyskusji włączył się też główny zainteresowany, Mateusz Rębecki, odnosząc się prawdopodobnie do licznych głosów podnoszących, że Gamer ma na rozkładzie znacznie mocniejszych przeciwników.

– Dziękuję wam wszystkim za tak liczne przybycie, była to udana gala i wybaczcie, że mam takich a nie innych przeciwników – napisał w mediach społecznościowych Chińczyk. – To organizacja ich załatwia, nie ja, pamiętajcie o tym! Jesteście najlepsi.

Do lekkiego tego przytyku pod adresem organizatorów – bo trudno nie odczytywać powyższych słów w takim właśnie charakterze – odniósł się w poniedziałek Paweł Jóźwiak.

– Kilka słów odnośnie rywali Mateusza Rębeckiego – napisał na Facebooku. – Poniżej również zestawienie jego wszystkich walk na FEN. Jak widać, nasz zawodnik ma na rozkładzie takich zawodników jak Kopera, Ziółkowski, Imavov i Magomedov!

– Jako promotor szczerze przyznaję, że rywale tacy jak Vargas czy Silva to była niska półka, na swoje usprawiedliwienie dodam, że to były walki podczas intensywnej pandemii i nie mieliśmy zbytniego wyboru. Tym razem organizacja chciała zapewnić top rywala dla Mateusza…

– Pierwszym zakontraktowanym zawodnikiem był Rosjanin Aliyar Sakerov z zawodowym rekordem 37-3. Niestety doznał kontuzji kolana jeszcze przed ogłoszeniem jego angażu. Aigun Akhmedov z rekordem 22-2 również był bardzo mocny, ale rozchorował się na trzy dni przed galą…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Osobiście byłem za przełożeniem tego zestawienia na galę FEN 37. Na mocna prośbę zawodnika ściągnęliśmy rywala na zastępstwo, który wyglądał solidnie i był w pełni przygotowań. Dodam, że rywal nie należał do tanich… Osobiście spodziewałem się po nim, że pokaże dużo więcej w tej konfrontacji…

– Trudno wymagać od organizatora cudów, gdy drugi oponent z rzędu wypada w ostatniej chwili!

– Daję kibicom słowo, że następnym razem przeciwnik Chińczyka będzie rywalem godnym. Pozdrawiam wszystkich.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button