FENPolskie MMA

„Być może wiele osób się z tym nie zgodzi, ale…” – Paweł Jóźwiak uważa, że Mateusz Rębecki jest mocniejszy od Mateusza Gamrota i Marcina Helda

Dowodzący Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak nie ma wątpliwości, kto jest najlepszym lekkim na nadwiślańskiej scenie MMA.

W walce wieczoru gali FEN 36 w Szczecinie kapitalnie dysponowany mistrz kategorii lekkiej Mateusz Rębecki po raz siódmy obronił tytuł, w ledwie kilkanaście sekund nokautując Felipe Maię.

Po jedenastym z rzędu efektownym zwycięstwie Chińczyka w przestrzeni medialnej pojawiły się dyskusje na temat pozycji 29-latka na nadwiślańskiej scenie. Czy jest mocniejszym lekkim od rozpędzonego dwoma efektownymi zwycięstwami w UFC Mateusza Gamrota? Czy dałby radę zaprawionemu w bojach Marcinowi Heldowi, który występował w największych organizacjach na świecie?

Temat ten niezwykle nośny podjął podczas konferencji prasowej szef FEN Paweł Jóźwiak – i nie pozostawił najmniejszych wątpliwości.

– Naprawdę to jest mega zawodnik na mega poziomie – powiedział. – Myślę, że śmiało można powiedzieć, że to jest najlepszy zawodnik wagi lekkiej w tym kraju. Być może wiele osób się z tym nie zgodzi, ale ja jednak pozostanę przy swoim. Myślę, że jest lepszy i od Gamrota Gamrota, i od Helda.

– Pokazał, jak bardzo jest zdeterminowany, jak bardzo mu zależy na tym UFC. Dostał zastępstwo, rywal mocny mu wypadł. Zrobił to, co do niego należało. Powiedział, że ma dziurawą stójkę, szybko się na niego rzucił i załatwił to po swojemu. Tak że szacunek dwielki la Mateusza.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Życzę mu tego UFC, a dopóki to się nie wydarzy, ze swojej strony mogę zapewnić fanów, że będziemy się starali stawiać mu to poprzeczki jak najwyżej – jak już pójdzie do tego wymarzonego raju MMA, aby miał wcześniej rywali z górnej półki, aby nie było takiego przeskoku poziomów.

Nie jest natomiast żadnym sekretem, że Mateusz Rębecki od dawna celuje w UFC. Nie wiadomo natomiast póki co, jak realny jest to cel i na ile przybliżyło go do niego sobotnie zwycięstwo z Maią.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button