UFC

Organizacja UFC zaprezentowała nowe rękawice – wiemy, kiedy wejdą do użytku

Nowe rękawice UFC mają być bezpieczniejsze – zarówno dla dłoni zawodników, jak i oczu ich przeciwników.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku dni w piątek organizacja UFC zaprezentowała nowe rękawice. Nie wejdą one jednak do użytku podczas jubileuszowej gali UFC 300 – zadebiutują 1 czerwca przy okazji gali UFC 302 w Newark.

Zaprezentowano cztery kolorystyczne modele rękawic – czarne 3Eight na 3-rundowe walki, złote 5Eight na 5-rundowe starcia, złote na pojedynki w Dana White’s Contender Series oraz czerwone na gale z cyklu Road to UFC Asia.

Nad rękawicami pracowano przez kilka lat. Były one testowane między innymi podczas niektórych gal z cyklu DWCS.

Czym różnią się od dotychczasowych? Po pierwsze, poszerzono dostępne rozmiary. Po drugie, są one odrobinę lżejsze. Po trzecie – zastosowano kilka poprawek, które mają poprawiać bezpieczeństwo dłoni. Dla przykładu, bardziej naturalne ma być zaciskanie pięści. Usunięto też niektóre zewnętrzne szwy, aby nie dochodziło do rozcięć czy obtarć.

– Pracowaliśmy nad tymi rękawicami przez kilka ostatnich lat z najlepszymi projektantami, inżynierami i sportowcami na świecie – powiedział w oświadczeniu Dana White. – To przemodelowanie naprawdę zmieni zasady gry dla całego sportu MMA. Rękawice będą lżejsze, lepiej dopasują się do dłoni zawodników, zapobiegną kontuzjom i zapewnią maksymalną elastyczność podczas walk.

Poza ochroną dłoni, projektanci postawili sobie za cel także ograniczenie fauli polegających na wkładaniu palców w oczy. Osiągnięto to takim wyprofilowaniem rękawic, że trzymanie palców w naturalnym dla dłoni położeniu jest łatwiejsze.

Analizy i typy na UFC 300:

Typowanie całej gali
Pereira vs. Hill – analiza i typ (pisane)
Pereira vs. Hill – analiza i typ (video)
Oliveira vs. Tsarukyan – analiza i typ
Gaethje vs. Holloway – analiza i typ
Prochazka vs. Rakić – analiza i typ

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button