ONE Championship zainteresowane Bensonem Hendersonem

Kolejny duży gracz wkracza do walki o Smootha. Victor Cui chce walki Bensona Hendersona z Benem Askrenem.

Kiedy okazało się, że były mistrz wagi lekkiej UFC chce sprawdzić, co mają mu do zaoferowania inni, posypały się oferty. Pierwsi wystartowali Koreańczycy z Road FC, proponując 200 tysięcy dolarów. Chwilę później dołączył Bellator, kusząc mistrzowskim starciem z Willem Brooksem (17-1).

Teraz do wyścigu włączyło się ONE Championship. Szef organizacji Victor Cui w wywiadzie dla MMAFighting.com proponuje starcie z Benem Askrenem (14-0).

Ben vs Ben to bardzo ciekawe zestawienie, które cały świat chciałby zobaczyć

Cui podkreślił, że na razie nie rozmawiał z Hendersonem. UFC ma obecnie kontraktowo zapewnione pierwszeństwo w negocjacjach, więc…

Jeśli inne organizacje twierdzą, że rozmawiają z Bensonem, to kłamią, albo nie znają się na biznesie.

Benson Henderson nie ukrywa, że przy wyborze bardzo ważnym czynnikiem będzie ten finansowy. ONE, ze swoimi znacznymi zasobami, na pewno byłoby zdolne zapewnić reprezentantowi MMA Lab godziwe wynagrodzenie.

Trudno też się dziwić, że były mistrz wagi lekkiej UFC jest łakomym kąskiem dla azjatyckiej federacji. Nie tylko jest to zawodnik o bardzo wysokich umiejętnościach i znacznej rozpoznawalności, ale również ma koreańskie pochodzenie (ze strony matki). Jego angaż dałby możliwość widowiskowego wkroczenia na mający wiele do zaoferowania, rynek koreański.

Szukamy najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. Chcemy zawodników, którzy wierzą w Azję, którzy są w stanie zainteresować azjatyckich fanów. Chcemy topowych zawodników. Benson spełnia te kryteria. Jestem jego fanem od dawna.

Czy starcie Henderson vs Askren to rzeczywiście pojedynek na który czeka cały świat? Na pewno byłoby to jedno z lepszych zestawień poza UFC od dawna, ale ze względu na style obu zawodników trudno zakładać by walka była bardzo ekscytująca.

Niemniej wydaje się, że propozycja ONE Championship będzie wyjątkowo szczodra. Pozyskanie takiego zawodnika byłoby kolejnym potwierdzeniem dynamicznego rozwoju azjatyckiej organizacji kierowanej przez Victora Cui (prezydent), Richa Franklina (viceprezydent) i Matta Hume (matchmaker).

1 Comment

  1. Pingback: Dustin Poirier gotowy na Nate'a Diaza - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply