Plebiscyt UFC 2013UFC

Odkrycie Roku 2013 – wyniki

W dzisiejszej odsłonie Plebiscytu Lowking.pl prezentujemy wyniki głosowania w kategorii Odkrycie Roku!

Ogłosiliśmy już zwycięzców w następujących kategoriach:

Poddanie Roku
Nokaut Roku

Wszystkim Czytelnikom serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy!

Końcowa klasyfikacja w kategorii Odkrycie Roku jest wynikiem zsumowania Listy Czytelników, Slipmycha oraz mojej.

Poniżej pełna lista zawodników, których zaproponowaliśmy Wam do wyboru (w nawiasie rekord za 2013 rok):

Rafael dos Anjos (2-0)
Kelvin Gastelum (2-0)
TJ Grant (2-0)
Rustam Khabilov (2-0)
Ryan LaFlare (3-0)
John Lineker (3-0)
Conor McGregor (2-0)
Khabib Nurmagomedov (3-0)
Yoel Romero (2-0)
Brandon Thatch (2-0)

Szczegóły na temat wszystkich kandydatur znajdziecie w tym temacie.

A teraz przejdźmy do ogłoszenia zwycięzców…

**********

Najniższe miejsce na pudle zajmuje…

1 2 3 4 5Następna strona

Powiązane artykuły

Komentarze: 11

 1. To, co mnie odrobinę zdziwiło w głosowaniu Czytelników, to brak choćby 1 punktu dla Manuwy i Bermudeza. Nie żeby zasługiwali na najwyższe laury, bo to byłoby nieporozumieniem, ale myślałem, że kilka(naście) głosów jednak uzbierają.

 2. Wydaje mi się jednak, że Manuwę olano w dużej mierze przez jego voodoo skończenia, oba jego zwycięstwa to skutek kontuzji, nawet jeśli dominował i w dużej mierze się do nich przyczynił. Natomiast Bermudez dużo stracił po wygranej przegranej z Hollowayem.

  1. Pewnie jest tak, jak mówisz odnośnie Manuwy… Co do Bermudeza to jednak poza Holloway’em miał jeszcze dwa efektowne zwycięstwa po bardzo dobrych walkach, więc wydaje mi się, że jakieś ochłapy przynajmniej mu się jednak należą.

   1. Ja nawet nie pomyślałem o nim, bo dla mnie Manuwa = efektowność, która kończy się zmęczeniem, a skończenia w jego wykonaniu to kontuzje. Poza tym, o odkryciu można by było mówić, jeśli byłby 10 lat młodszy. Jeśli jednak poprawi, pewne aspekty ten rok może być dla niego udany, choć nie widzę w nim przyszłego mistrza, ani nawet top 5, ale wielu teraz schodzi w dół więc…

    1. W mojej opinii wiek nie ma znaczenia w tej kategorii. Inaczej nie typowałbym Romero. Dla przykładu, 32-latek zaczyna bawić się w MMA, przechodzi do UFC z jakimś rekordem 4-0 i w ciągu roku notuje 3 wartościowe zwycięstwa. Odkrycie? Jak najbardziej.

     1. Sam miałem Romero na liście, ale ze względu na sympatię (taka lekka hipokryzja;)). Manuwa natomiast dużo stracił w oczach fanów przez kontuzje przeciwników. Jeśli o wiek chodzi to mi odkrycie kojarzy się z młodym zawodnikiem, który wdziera się do czołówki, ale ma jeszcze szanse na rozwój. Choć Belfort udowodnił, że można rozwijać się w każdym wieku.

 3. Fajnie, że Khabib zaskoczył tak wiele osób i udowodnił, że jest świetnym zawodnikiem. U mnie nie był na pierwszym miejscu bo stawiałem go w roli czarnego konia w 2013 roku, więc zachowałbym się fałszywie pisząc, że to dla mnie największe odkrycie. Wiem natomiast, że pasuję do tej kategorii i dobrze go widzieć na pierwszym miejscu.

  Za największego przegranego uważam Brandona Thatcha, który w przyszłości może stać się jednym z najlepszych zawodników wagi półśredniej na świecie. Szkoda, że nie ma go na podium, ale może kiedyś w 2014 powalczy o bardziej prestiżowe wyróżnienia.

  PAN EM.
  Wyżej cenię sobie to co w 2013 roku zaprezentował Ali Bagutinov i stawiam go w roli faworyta w nadchodzącej walce z Linekerem, dlatego nie mogłem Brazylijczyka usadowić wyżej w rankingu. Skoro Ali był ostatecznie 9, to dla Linekera zabrakło miejsca w TOP 10.

Dodaj komentarz

Back to top button