Polskie MMA

„Obrzydliwe” – Mamed Khalidov o najgorszym elemencie cudacznych gal MMA

Mamed Khalidov zdecydowanie fanem otoczki medialnej towarzyszącej organizacji cudacznych gal MMA nad Wisłą nie jest.
Mamed Khalidov – jeden z pionierów nadwiślańskiej sceny MMA, a także mistrz wagi średniej KSW – nigdy nie ukrywał, że bardzo wysoko ceni sobie w MMA tradycyjne wartości, na czele z szacunkiem względem rywala i sportu. Wielokrotnie podkreślał, że słowa mają znaczenie, poddając w ten sposób krytyce zataczający coraz szersze kręgi i coraz wulgarniejszy trashtalk.
Trudno zatem dziwić się, że czeczeński zawodnik podchodzi z pewnym dystansem do wyrastających jak grzyby po deszczu cudacznych organizacji, w których elementy sportowe często schodzą na dalszy plan kosztem draki.

– Nie czuję się źle z tym, że tych organizacji jest coraz więcej – powiedział Mamed Khalidov w rozmowie z Arturem Mazurem z WP Sportowe Fakty. – To jest akurat dobra informacja dla samej dyscypliny. To napędza zainteresowanie MMA.

– Źle mi z tym, że młode pokolenie wpatruje się w to, co dzieje się na tych konferencjach. Tam nie ma moralności, tam nie ma granic dobrego smaku, których nie da się przekroczyć. Jest trash-talk, są obelgi, wzajemne ubliżanie sobie. Młodzi na to patrzą, „jarają” się tym i biorą to za coś normalnego. Ja się nie „jaram”.

– A co ciekawe, to jest temat tabu. Jak głośno powiesz, co o tym myślisz, to jesteś tym złym. Wiem, że po tych słowach mi się oberwie, że w pewnych kręgach zostanę skrytykowany. Ale ja nie boję się nazwać rzeczy po imieniu. Dla mnie to jest po prostu obrzydliwe.Goszczący niedawno na organizowanej przez swojego przyjaciela Baysangura Edelbieva gali High League Mamed Khalidov przyznał wówczas, że swoje dzieci trzyma z dala od tego rodzaju cudacznych gal, w których nie najwyższych często lotów sport ginie w odmętach wulgaryzmów i szeroko rozumianej patologii werbalnej.

– Zapominamy przy tym, że tego nie oglądają dorośli – zwrócił uwagę. – Przecież na to patrzą dzieciaki z telefonami i dostępem do internetu. Jakie oni wynoszą wartości z tych konferencji?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Sporty walki od zawsze były oparte na ciężkiej pracy, dyscyplinie i szacunku do przeciwnika, sparingpartnera czy trenera. To była podstawa. Sukces zawsze był okupiony krwią i wyrzeczeniami. Mam wrażenie, że dziś sporty walki tracą swój sens.

– Ja nie mam problemu z tym, że do klatki wchodzi ktoś, kto nie prezentuje żadnego poziomu sportowego. Jak ktoś chce się bić, ma do tego prawo. Każdemu kto wchodzi do klatki, powinno się okazać szacunek. Najgorsze jest to, że dziś w sportach walki jest coraz mniej sportu i coraz mniej szacunku.
Nie wiadomo póki co, kiedy Mamed Khalidov powróci do akcji. Wiadomo natomiast, że jego rywalem w najbliższej obronie pasa wagi średniej KSW będzie mistrz kategorii półśredniej Roberto Soldić. Data walki zostanie ogłoszona 23 października przy okazji łódzkiej gali KSW 64.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kursy bukmacherskie na walkę Mamed Khalidov vs. Roberto Soldić ujawnione!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button