„Obiecał, że jego ojciec otrzyma najlepszą opiekę” – Khabib w kontakcie z Putinem w sprawie chorego ojca

Menadżer Khabiba Nurmagomedova, Ali Abdelaziz potwierdził, że ojciec mistrza znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Kilka dni temu Khabib Nurmagomedov potwierdził, że jego ojciec i trener Abdulmanap Nurmagomedov przebywa w moskiewskim szpitalu wojskowym, a jego stan jest bardzo poważny.

Zakażenie koronawirusem uszkodziło serce Nurmagomedova seniora – osłabione dodatkowo po zeszłorocznej operacji – wobec czego musiał poddać się kolejnej operacji. W jej następstwie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Wedle niedawnych doniesień, Abdulmanap odzyskał na jakiś czas przytomność, choć nie był w stanie ani mówić, ani się poruszać. Jednak od kilku dni ponownie przebywa w śpiączce.

O stanie zdrowia Abdulmanapa Nurmagomedova wypowiedział się w najnowszej rozmowie z ESPN.com menadżer Dagestańskiego Orła Ali Abdelaziz.
– Potwierdzam, że ojciec Khabiba znajduje się w śpiączce farmakologicznej – powiedział. – Od kilku dni Khabib pozostaje w kontakcie z Władimirem Putinem. Obiecał Khabibowi, że jego ojciec otrzyma najlepszą dostępną opiekę medyczną.

Khabib i Abdulmanap mieli okazję dwukrotnie spotkać się z Władimirem Putinem. Przy okazji drugiego spotkania prezydent Federacji Rosyjskiej przekazał mistrzowi kategorii lekkiej UFC, aby dzwonił do niego, jeśli kiedykolwiek będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy. Kto wie, czy Dagestańczyk nie skorzystał z tej oferty właśnie teraz, aby ratować ojca.
– Najważniejszą wiadomością, jaką Khabib chce przekazać światu, jest apel, aby pozostać w domu – kontynuował Abdelaziz. – Po to, żeby uchronić się przed koronawirusem.

W ostatnich dniach słowa wsparcia rodzinie Nurmagomedovów przekazał cały świat MMA – łącznie z Conorem McGregorem oraz Daną Whitem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply