„Wiele zostało napisane o moim ojcu…” – Khabib przerywa milczenie w temacie ciężko chorego ojca

Rozdający karty w wadze lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wypowiedział się na temat stanu zdrowia swojego ojca.

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zabrał po raz pierwszy publicznie głos na temat poważnych problemów zdrowotnych swojego ojca i trenera Abdulmanapa Nurmagomedova, który przebywa od kilku tygodniu w szpitalu w Moskwie.

– Wiele zostało napisane o moim ojcu w Internecie – powiedział za pośrednictwem Instagram Dagestański Orzeł (za RT.com). – Przebywa teraz w szpitalu. Jego stan jest bardzo poważny.

– Pojawiły się problemy z sercem z powodu wirusa. Ten wirus bardzo poważnie naruszył jego serce, a rok temu przeszedł operację serca.

– Teraz znów miał operację. Znajduje się w trudnej sytuacji. Bardzo trudnej.
Na tym jednak nie koniec. Khabib powiedział bowiem, że wielu członków jego najbliższe rodziny również zostało zakażonych koronawirusem.

– Ponad dwudziestu moich krewnych trafiło na intensywną terapię – powiedział. – I nie mówię o ludziach, których tylko znam. Mówię o bliskich krewnych. Zmarło wielu ludzi, których znałem. Rodzice bliskich mi ludzi.

– Ten wirus dopada wszystkich. Nie pyta o nazwisko, nie pyta, gdzie pracujesz, czy jesteś biedny czy bogaty. Wszyscy się rozchorowali. Tylko razem możemy go pokonać.

Ojciec Khabiba trafił do szpitala w Dagestanie z symptomami grypy i zapalenia płuc pod koniec kwietnia. Wcześniej miał zignorować zalecenia lekarzy o zmianie trybu życia.

Z czasem jego stan się pogorszył. Został przetransportowany do szpitala wojskowego w Moskwie, gdzie jego stan jeszcze się pogorszył. Przeszedł operację serca, po której zapadł w śpiączkę.
W zeszłym tygodniu pojawił się doniesienia, wedle których 57-latek odzyskał przytomność, ale dziś za pośrednictwem Instagrama Islam Makhachev zdementował je. Stwierdził, że Abdulmanap nadal przebywa w śpiączce.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply