KSWPolskie MMA

Nudziarz, który miga się od prawdziwej walki? Robert Ruchała odpowiedział na krytykę ze strony Michele Baiano!

Michele Baiano zarzucił Robertowi Ruchale przed KSW 69, że ten efektownością w klatce zdecydowanie nie grzeszy.
Pomimo iż znajduje się na trzecim dopiero miejscu w rozpisce dzisiejszej gali KSW 69 w Warszawie, starcie Roberta Ruchały z Michele Baiano – dwóch niepokonanych w zawodowych karierach zawodników – cieszy się sporym zainteresowaniem, być może nawet największym z całej karty walk.

Niemała w tym zasługa etiopskiego Włocha, który w udzielanych przed galą wywiadach gadulstwem zdecydowanie nie grzeszył, zachowując się… Specyficznie? Rozbiegane oczy, krótkie, rwane odpowiedzi. Powiew Stockton nad Wisłą?
– Co o nim sądzę? – zadumał się Włoch w rozmowie z Pauliną Klimek, spytany o Roberta Ruchałę. – Uważam, że to nudziarz. Dużo biega. Walczy na decyzje. Nudziarz. Ciągle ucieka.

– Jeśli będzie uciekał? Mam nadzieję, że jest gotowy na młóckę. Bijmy się. Po to tu jestem. Zróbmy to.

24-latek zasugerował, że kontrakt z KSW podpisał na jedną walkę. Zapewnił, że nie ma dla niego żadnego znaczenia, czy pojedynek będzie toczony w stójce, czy też w parterze.

Co o zarzutach ze strony Włocha o miganie się od walki i nudziarstwo sądzi Polak?

– Może czeka na bitkę – powiedział Robert Ruchała w rozmowie z Pauliną Klimek. – Może chce mnie sprowokować. Zobaczymy. Zobaczymy, jak wyjdzie do tej walki i co będzie robił.

Mogący pochwalić się już trzema wiktoriami w KSW – w tym dwoma przez poddania – reprezentant Grapplingu Kraków jest co prawda ogromnym bukmacherskim faworytem zawodów, ale jest jednocześnie daleki od lekceważenia włoskiego debiutanta.
– Zawodnik bardziej stójkowy – ocenił Robert. – Dobrze się rusza, dużo kopie. Umie się bronić przed obaleniami. Taki zawodnik, który potrafi praktycznie wszystko.

– Mam nadzieję, że uda mi się skończyć tę walkę przed czasem.

Artykuły poświęcone KSW 69:

Typowanie gali
Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button