KSWPolskie MMA

„Nigdy bym sam Michała nie wyzwał na pojedynek” – Radosław Paczuski zdradził, w jakich okolicznościach zestawiono walkę z Michałem Materlą na Stadionie Narodowym

Radosław Paczuski zdradził, że do zestawienia walki z Michałem Materlą na Stadionie Narodowym doszło z inicjatywy szczecinianina.

O pojedynku Radosława Paczuskiego z Michałem Materlą huczało w mediach od dobrych kilku tygodni. W poniedziałek starcie to zostało oficjalnie zapowiedziane na okoliczność galo KSW Koloseum 2, która odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W najnowszym wywiadzie przeprowadzonym przez Artura Mazura w magazynie Klatka po Klatce Radosław Paczuski zdradził, że to nie z jego inicjatywy zestawiono walkę ze szczecinianinem.

– Sam nigdy bym z taką inicjatywą nie wyszedł do Michała – powiedział Radosław. – Właśnie z powodu tego szacunku, że jest to ikona, legenda. Nigdy bym Michała nie wyzwał na pojedynek.

– Natomiast jeśli taka propozycja i inicjatywa padła z drugiej strony, to jestem wojownikiem i też taką sportową walkę podejmę. Sam bym Michała nie wyzwał, bo po prostu bardzo go szanuję. Jest wielkim zawodnikiem, legendą, ikoną.

– Może jest gdzieś minimalnie po swoim prime’ie, natomiast jest to cały czas Michał Materla, który jest bardzo doświadczonym i bardzo groźnym zawodnikiem. Myślę, że to będzie fajny pojedynek.

Powracający po świetnej ale przegranej walce z Tomaszem Romanowskim reprezentant Uniq Fight Club zdradził, że w ramach przygotowań do walki będzie odwiedzi też między innymi Skrę, Ankos MMA oraz być może Mighty Bulls Gdynia.

W przestrzeni medialnej dominują głosy, wedle których warszawiak wręcz przejedzie się po Berserkerze, ale były kickbkser podchodzi do nich z rezerwą. Podkreślił, że ostatnia walka Michała Materli – wygrany rewanż z Kendallem Grovem – wcale nie musi odzwierciedlać jego aktualnego poziomu.

– Michała totalnie nie lekceważę – zapewnił Paczuski. – Ma wiele atutów. Chociażby doświadczenie w formule MMA jest zdecydowanie po jego stronie. Ja mam też swoje atuty, w które mocno wierzę.

– Natomiast w żaden sposób Michała bym nie lekceważył. Myślę, że jest to bardzo ciekawe zestawienie, w którym każdy z zawodników ma swoje atuty i na pewno będzie do nich dążył. Ciekawe, jak to wszystko się potoczy. Myślę, że to będzie naprawdę fajny pojedynek i kibice powinni być zadowoleni z rezultatu.

Zapytany, jaki element przesądził o ostatnich porażkach, jakich doznał Michał Materla – z Mariuszem Pudzianowskim czy Roberto Soldiciem – Radosław Paczuski długo się nie zastanawiał.

– W mojej ocenie chęć Michała do bitki, tak mi się wydaje – powiedział. – Michał lubi twarde, mocne wymiany. Może w tych walkach niekoniecznie mu to służyło. Może gdyby podjął inną taktykę, to by się to zupełnie inaczej potoczyło.

– Natomiast Michał też ma taki charakter wojownika, który go czasem pcha do przodu. Chce tych wymian, chce nokautu, a to jest taki trochę obosieczny miecz, który może też i jemu zaszkodzić.

Cała rozmowa poniżej.

Ten sondaż jest zakończony (od 1 rok).

Michał Materla vs. Radosław Paczuski - kto wygra?

Radosław Paczuski
88.21%
Michał Materla
11.79%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button