Makabryczny nokaut na 4 sekundy przed końcem walki! Jair Rozenstruik ubił Alistaira Overeema – VIDEO

Jairzinho Rozenstruik nadal nie do zatrzymania – w daniu głównym gali UFC w Waszyngtonie Surinamczyk pokonał zaprawionego w bojach Alistaira Overeema.

W walce wieczoru gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie Jairzinho Rozenstruik (10-0) odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, brutalnie nokautując w ostatnich sekundach Alistaira Overeema (45-18).

Overeem z odwrotnej pozycji. Rozenstruik trafia lowkingiem. Obaj uważni, czujni, skupieni. Kolejny szybki lowking w wykonaniu Surinamczyka. Trzecią próbą takowego Holender próbuje przechwycić, ale Jair utrzymuje się na nogach. Alistair trafia prostym, ale inkasuje kilka krótkich ciosów ze strony rywala. Reem idzie po obalenie, ale jest ono wybronione. W klinczu trafia kolanem, a następnie efektownie haczeniem przewraca Rozenstruika. Holender w półgardzie. Dobre uderzenia z góry w wykonaniu Overeema. Jairzinho bez pomysłu na powrót na nogi. Krótkie łokcie autorstwa Alistaira. Surinamczyk próbuje wracać na nogi, ale oddaje pozycję boczną – z dziecinną łatwością. Holender wyklucza rękę oponenta, atakuje krótkimi łokciami. Nie podkręca jednak szczególnie tempa. Koniec pierwszej rundy.

Spokojny początek drugiej rundy. Overeem metodycznie spycha jednak Rozenstruika w kierunku siatki, aż w końcu rusza ostro, chwytając klincz. Kolana na korpus z obu stron. Holender trzyma Surinamczyka na siatce. Overeem szuka obalenia, ale Rozenstruik utrzymuje się na nogach. Nadal klincz pod siatką. Krótki kolana w wykonaniu Alistaira. Jair próbuje odpowiadać podobnymi. Połowa drugiej rundy. Sędzia rozrywa klincz i przenosi zawodników na środek oktagonu. Rozenstruik uważny, stara się nie wpadać w półdystans. Overeem zza podwójnej gardy. Trafia srogim lewym sierpem, ale Rozenstruik nic sobie z tego nie robi. Surinamczyk atakuje w krótkich kombinacjach, próbując przedrzeć się przez gardę Holendra – notuje pewne sukcesy, ale sporo uderzeń trafia w gardę.

Dobry początek trzeciej rundy w wykonaniu Rozenstruika – trafia frontalem na głowę i poprawia ciosem. Overeem szuka obalenia, wpada w klincz, choć inkasuje krótki podbródek. Surinamczyk utrzymuje się na nogach i rozrywa klincz. Trafia prostym między gardę Reema. Holender odpowiada kopnięciem na kolano, nie pierwszym już. Tempo spokojne. Holender trafia wyraźniejszymi ciosami, szczególnie lewym sierpem. Rozenstruik odpowiada kilkoma uderzeniami, ale Overeem wiele z nich zbiera na gardę. Na półtorej minuty przed końcem Alistair po raz kolejny z łatwością ustawia Jaira na siatce, wpada w klincz. Finalizuje obalenie. W końcówce Overeem trafia kilkoma ładnymi uderzeniami.
Ali wywiera presję, trafia lewym. Rozenstruik kąsa go bitymi na pół gwizdka krosami. Srogi lowking Overeema. Holender szuka obalenia, ale Surinamczyk broni się dobrze. Rozenstruik trafia krosem, Overeem cofa się, nieco naruszony. Surinamczyk ustawia go na siatce, gdzie rozpuszcza ręce. Overeem inkasuje kilka uderzeń, także na korpus, ale dobrze pracuje gardą. Wracamy na środek oktagonu. Tam taktyczne szachy. Żaden z zawodników nie grzeszy aktywnością. Holender trafia częściej, poszukując szczególnie lewego sierpa. Dręczy też wykroczną nogę rywala kopnięciami na kolano. Rozenstruik atakuje natomiast w krótkich zrywach, kończąc kombinacje ciosów latającymi kolanami. Obrona Holendra jest jednak na posterunku. Nie jest już jednak w stanie przenosić walki do parteru.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

Overeem poszukuje obalenia w jednej z pierwszych akcji w piątej rundzie, ale nie jest w stanie przewrócić Rozenstruika, a na rozerwanie inkasuje prawego. Holender nadal okopuje kolano wykrocznej nogi rywala. Trafia lewymi, przechodzi do klinczu. Nie jest jednak w stanie położyć Rozenstruika. W stójce Surinamczyk prezentuje się nieco lepiej. Trafia pojedynczymi prostymi, broni się przed kolejnymi próbami zapaśniczymi Holendra. Trafia jednak szybkimi prostymi, dokłada latające kolano. Nadal nie walczy jednak tak, jakby zdawał sobie sprawę z tego, że musi skończyć Reema. Minuta do końca. Holender już wyraźnie zmęczone i porozbijany. Rozenstruik szuka swoich szans, podkręca tempo w ostatnich sekundach. Inicjuje akcję kolejnym szybkim prawym. Overeem cofa się, jest już blisko siatki. Lewy z dołu Jaira dochodzi. Po nim Surinamczyk odpala potężnego prawego! Trafia czysto, makabrycznie rozcinając twarz lądującemu na deskach bez życia Holendrowi! Następnie odchodzi triumfalnie bez dobitki, podczas gdy Reem natychmiast wraca na nogi, ale zatacza się jak zły i sędzia przerywa walkę! Nieprawdopodobne zakończenie!

Jairzinho Rozenstruik odniósł w ten sposób czwarte z rzędu zwycięstwo w UFC przez nokaut, a tym samym włączył się do gry o najwyższe laury w wadze ciężkiej.

Seria dwóch kolejnych zwycięstw Alistaira Overeema dobiegła końca, a wraz z nią prawdopodobnie jego marzenia o powrocie do gry o tron.

*****

UFC Waszyngton: Overeem vs. Rozenstruik – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply