Nieoficjalnie: ujawniono oglądalność gali UFC 253 na Polsat Sport

Wedle nieoficjalnych doniesień, galę UFC 253 oglądało średnio prawie dwa razy więcej widzów niż poprzednią galę z udziałem Jana Błachowicza.

Pojawiły się pierwsze nieoficjalne doniesienia na temat oglądalności gali sobotniej – a w zasadzie niedzielnej – gali UFC 253, która odbyła się w Abu Zabi.

Zwieńczyły ją dwa pojedynki mistrzowskie – w co-main evencie Jan Błachowicz zdemolował Dominicka Reyesa, kończąc bezkrólewie w wadze półciężkiej, a w walce wieczoru Israel Adesanya obronił tytuł 185 funtów przed zakusami Paulo Costy.

Otóż, wedle danych przytoczonych przez Mariusza Wójcickiego, transmitowaną na kanale Polsat Sport kartę główną gali UFC 253 – poprzedzoną półtoragodzinnym studiem – oglądało w godzinach 4:00 – 7:00 średnio 33 tys. widzów.

Jak wyniki te wypadają na tle poprzednich trzech gal, na których wystąpił Jan Błachowicz?

Otóż, wedle nieoficjalnych doniesień zwycięskie starcie Cieszyńskiego Księcia z Ronaldo Jacare Souzą, które zwieńczyło listopadową galę w Sao Paulo, oglądało na Polsat Sport średnio 10 tys. widzów.
Z kolei brutalny nokaut, jaki Polak w lutym w Rio Rancho zafundował Coreyowi Andersonowi w Rio Rancho – również na kanale Polsat Sport – oglądało średnio 18 tys. widzów.

Dla porównania, hitową galę UFC 244, którą w listopadzie ubiegłego roku uświetniło starcie Jorge Masvidala z Natem Diazem, oglądało średnio na kanale Polsat Sport Extra 10 tys. widzów, a zwycięstwo Joanny Jędrzejczyk z Michelle Waterson w październiku ubiegłego roku na Polsat Sport średnio 3,3 tys.
Jeśli natomiast chodzi o gale z udziałem Jana Błachowicza, które transmitowane były o dogodnej dla polskich fanów porze, to jego starcie w Pradze z Thiago Santosem oglądało średnio na Polsat Sport 142 tys. widzów. Średnia oglądalność rewanżu z Jimim Manuwą na Polsat Sport wyniosła natomiast ponad 150 tys. widzów.

Powtórkę gali UFC 253, którą pokazano na Polsat Sport w niedzielę rano od 7:30, oglądało średnio 73 tys. widzów.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Jesteś teraz królem, więc…” – Daniel Cormier odpowiedział na wyzwanie Jana Błachowicza

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. janek33

    2 października 2020 at 17:03

    z tego wynika, że nawet polacy nie chcą oglądać Jędrzejczyk?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply