Bez kategorii

Nie żyje Anthony Johnson

W wieku 38 lat zmarł Anthony Johnson, który od dłuższego czasu borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi.
Hiobowe wieści napłynęły ze Stanów Zjednoczonych niedzielnym wieczorem. Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych zawodnik Terrance McKinney, zmarł Anthony Johnson, były zawodnik między innymi UFC i Bellatora.
Rumble od wielu miesięcy borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Nie wiadomo natomiast dokładnie, co dolegało Amerykaninowi. W październiku zeszłego roku miał skrzyżować rękawic z Vadimem Nemkovem, ale starcie to zostało odwołane właśnie z powodu niezdolności do walki Rumble’a.

Dwa tygodnie temu menadżer zawodnika Ali Abdelaziz zdradził, że stan Rumble’a jest bardzo zły.

– Ma teraz poważne problemy ze zdrowiem – powiedział w rozmowie z ESPN. – To bardzo smutne. Chcę, żeby wszyscy mieli go w swoich modlitwach. Módlcie się za Anthony’ego. Nie wygląda to dobrze. Jest bardzo silny duchowo, ale módlcie się za niego.Już we wrześniu 2021 roku – a więc przed odwołaniem walki z Nemkovem – Johnson zdradził, że jego problemy zdrowotne są bardzo poważne.

– Bardzo chciałbym zdradzić, jak poważnie chory tak naprawdę jestem – napisał na Instagramie. – Wiedzcie po prostu, że potrzebuję tylu modlitw, ile jest tylko możliwe. Jeśli Bóg pozwoli, zobaczymy się w 2022 roku.

– Nigdy w życiu niczego się tak nie bałem. Pozostaję jednak silny ze wsparciem mojej rodziny.

W maju tego roku wydawało się natomiast, że Anthony wychodzi na prostą.
– Doktor właśnie przekazał mi dobre wieści – napisał wtedy Johnson. – Jest duża poprawa. Zdrowie się poprawia.

Słynący z kowadeł w pięściach Johnson występował pod sztandarem UFC w latach 2007-2012 oraz 2014-2017. Dwukrotnie stawał do walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej, ale dwukrotnie na jego drodze stawał Daniel Cormier.

W 2017 roku Rumble ogłosił przejście na sportową emeryturę, ale w 2021 roku powrócił do akcji, już pod banerem Bellatora. Pokonał przez nokaut Jose Augusto.

Jego zawodowy bilans MMA wyniósł 23-6. Aż 17 pojedynków wygrał przez nokauty.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button