UFC

„Nie trenują z kobietami” – Cynthia Calvillo o przygotowaniach w AKA u boku Khabiba Nurmagomedova i Islama Makhacheva

Cynthia Calvillo opowiedziała o treningach w American Kickboxing Academy w San Jose, gdzie formę szlifowali wówczas także między innymi Khabib Nurmagomedov czy Islam Makhachev.

Przez kilka ostatnich tygodni – do zamknięcia klubu z powodu pandemii koronawirusa – Cynthia Calvillo szlifowała formę w American Kickboxing Academy – u boku dagestańskiej ekipy z Khabibem Nurmagomedovem i Islamem Makhachevem na czele.

Jak trenowało jej się z Dagestańczykami? A w zasadzie obok nich? O to zapytał Amerykankę portal TheScore.com.

– Było trochę dziwnie z powodu ich religii – powiedziała Calvillo. – Nie trenują z kobietami. (Khabib) nadal pokazywał różne techniki i tego typu rzeczy, więc nadal mogłam to oglądać. Nie przeszkadzało mi to. Nie byli w żaden bezpośredni sposób niegrzeczni wobec mnie.
Dagestański Orzeł nigdy nie ukrywał, że podchodzi z dystansem – delikatnie rzecz ujmując – do kobiecego MMA. Zapytany kiedyś przez jedną z niewiast podczas spotkania z fanami o rady dla kobiet, które chcą zrobić karierę w MMA, zwrócił uwagę, że mogą zostać one mistrzyniami w domu, podkreślając, że wcale nie jest to tak łatwe zadanie, jak mogłoby się wydawać.

Z kolei Islam Makhachev po walce Weili Zhang z Joanną Jędrzejczyk skonstatował, że MMA nie jest sportem dla kobiet, wpis ten szybko jednak – pod wpływem gigantycznej krytyki – usuwając.

– Nie ma to dla mnie znaczenia – powiedziała o słowach Makhaheva Calvillo. – Wiem, że wiele kobiet poczuło się urażonych. Ale jak mogę wściekać się albo oceniać kogoś innego z powodu ich wychowania. Nie wiem, czym dokładnie jest dla nich kobieta i dlaczego nie chcą widzieć walczących kobiet. Są w porządku wobec mnie, okazują szacunek. Mają prawo do swojego zdania.
Cynthia Calvillo była ostatnio widziana w oktagonie w grudniu, remisując z Mariną Rodriguez. Do akcji powróci 25 kwietnia, w ramach gali UFC on ESPN+ 31 w Lincoln krzyżując pieści z Antoniną Shevchenko.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button