„Nie popełnię więcej tego samego błędu” – Conor McGregor zapowiada ostrą ofensywę parterową w kolejnych walkach (VIDEO)

Conor McGregor zapowiedział mocne szlify parterowe, niestronienie od kulanek w przyszłości i znacznie ofensywniejsze do nich nastawienie.

Przegrawszy z Khabibem Nurmagomedovem w październiku ubiegłego roku podczas gali UFC 229 – został zmuszony do klepania w rundzie czwartej – Conor McGregor sugerował dwa tygodnie po walce, że podszedł ze zbyt dużym szacunkiem do grapplingu Dagestańczyka, nie wykorzystując swoich ofensywnych umiejętności w tym obszarze.

Jak dowodzi jeden z ostatnich wpisów Irlandczyka w mediach społecznościowych, zdania w tym temacie nie zmienił – po raz kolejny przemycając zresztą medialną szpilkę pod adresem… trenera Johna Kavanagha?

View this post on Instagram

My attacking game is still catching up as you can see here. Loose arm drags and over eagerly jumping to hooks and losing position. But I am gaining good traction again. My passing and my overall forward pressure is building nicely. I will keep building. For I am a brick wall. Before I went into my last camp I was doing extensive work in the gi and my attacking game was developing really well. My submissions were becoming a lot more frequent. I was supremely confident in my attacking. I could spend full rounds attached to the back. Through all ranges. Snatching the neck. Breaking posture. Generally mauling anything I touched. For some reason though, I went into camp and focused solely on defense. I trained to disengage. To Anti grapple. To Avoid. I disrespected my own attacking game and became a stranger to it. I allowed outside influence filter into my own thinking. I can pull a dead horse out of a ditch if I latch around it’s head why would I not snatch up the neck? Why would I disengage? Why would I avoid anything? I don’t know what I was thinking back then. But I am thinking clear now. I will not make that mistake again. I am going to literally tear these men apart now. Watch me. One by fucking one.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Jak widzicie, nadal nadrabiam w aspektach ofensywnych. Puszczam rękę przy próbie ściągnięcia i zbyt niecierpliwie próbuję wpiąć nogi wskakując za plecy i tracę pozycję. Ale wracam ponownie na dobre tory. Budowanie przechodzenia pozycji i ogólnej presji przebiega dobrze. I będę kontynuował. Aż zostanę ścianą nie do ruszenia.

Zanim rozpocząłem poprzedni obóz przygotowawczy, ciężko pracowałem w GI i moja ofensywna gra rozwijała się naprawdę dobrze. Moje poddania stawały się znacznie częstsze. Byłem niezwykle pewny siebie w atakach. Mogłem spędzić całe rundy, uwieszony za plecami. Na wszystkich dystansach. Chwytałem szyję, łamałem pozycje. Generalnie tłamsiłem wszystko, czego dotknąłem.

Z jakiegoś jednak powodu podszedłem do obozu przygotowawczego, skupiając się wyłącznie na defensywie. Trenowałem rozrywanie zwarcia. Anty grappling. Unikanie.

Znieważyłem moją własną grę ofensywą i stałem się jej obcy. Pozwoliłem, aby wpływ z zewnątrz przefiltrował moje własne myślenie. Potrafię wyciągnąć martwego konia z rowu, jeśli złapię go mocno za głowę, więc dlaczego nie mogę łamać szyi? Dlaczego mam uciekać? Dlaczego miałbym czegokolwiek unikać?

Nie wiem, co mi wtedy strzeliło do głowy. Teraz jednak myślę klarownie. Nie popełnię więcej tego samego błędu. Teraz będę dosłownie rozrywał tych ludzi. Obserwujcie. Jednego, kurwa, po drugim.
Nie do końca wiadomo jednak, czy już w starciu z Donaldem Cerrone, o którym od dawna spekuluje się jako najbliższym dla Conora McGregora, Irlandczyk wcieli w życie swoje plany, nie unikając płaszczyzny parterowej, jak czynił to dotychczas w niemal każdej walce – czy też może poczeka z pokazaniem swoich umiejętności parterowych do potencjalnego rewanżu z Dagestańskim Orłem.

*****

„Kto odpowie za tę pornografię?” – Khabib wściekły po jednej ze sztuk teatralnych wystawionych w Dagestanie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply