Polskie MMAUFC

„Nie mogę się doczekać, gdy spojrzę im prosto w oczy” – Jan Błachowicz „da odczuć” komentatorom stronniczy komentarz na UFC 259

Mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz zapowiedział, że da odczuć komentatorom jego walki z Israelem Adesanyą, że zachowali się nieodpowiednio.

Gdy w walce wieczoru marcowej gali UFC 259 w Las Vegas mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz zadał pierwszą w karierze porażkę faworyzowanemu i namaszczonemu już medialnie na wielką gwiazdę organizacji czempionowi 185 funtów Israelowi Adesanyi, przez świat MMA przetoczyła się fala oburzenia – ale nie samym pojedynkiem, a jej komentarzem.
Joe Rogan, Daniel Cormier i w mniejszym stopniu Jon Anik zachwycali się bowiem setkami zmyłek, kiwek i przyruchów Nigeryjczyka, zasłonę milczenia spuszczając na liczne udane akcje Polaka. Zarzucono im gigantyczną stronniczość.
Polski zawodnik już w przeszłości odnosił się do narracji komentatorów, szczególnie na Danielu Cormierze nie zostawiając suchej nitki, ale w najnowszym podcaście Imponderabilia został ponownie zapytany o ten właśnie temat.

Cieszyński Książę przyznał, że co prawda nie oglądał jeszcze całej walki z angielskim komentarzem, ale…

– Jeszcze to nadrobię – zapewnił. – Słyszałem, że byli mega nieprofesjonalni, że słabo to wyszło z ich strony. Cieszę się, że utarłem im wszystkim nosa najnormalniej w świecie i jestem z tego jakby dumny troszeczkę bardziej i bardziej cieszy mnie ta cała sytuacja.– Nie mogę się doczekać, jak spojrzę im prosto w oczy. I wtedy zobaczę… Ale znając ich sposób bycia, to będzie tak, jakby się nic nie wydarzyło. „Siema Jano, co tam!”. I tak będzie. Ale mimo wszystko dam im odczuć, że wiem, że to było niefajne, co zrobili.

– Mogą mnie lubić, mogą nie nie lubić, mogą kibicować, komu chcą, na to się wpływu nie ma, ale kurde, są zawodowcami. Powinni zachować się jak zawodowcy, a tego nie zrobili. Po prostu taka mega nieprofesjonalna akcja z ich strony. Tyle.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Takie coś mnie spotkało dopiero teraz, że tak stronniczy komentarz… Jakby mnie tam w ogóle nie było! Jak ja bym stał i bym się nie ruszał. Z tego, co słyszałem, bo powtórzę, że tego nie oglądałem, nie słyszałem. Nadrobię przed wyjazdem, przed spotkaniem, żeby wiedzieć.
Kiedy może dojść do spotkania z komentatorami? Najprawdopodobniej 30 października, bo wedle nieoficjalnych doniesień, tego właśnie dnia w ramach gali UFC 267 w Abu Zabi nasz zawodnik stanie do drugiej obrony tytułu mistrzowskiego, stając w szranki z Gloverem Teixeirą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button