„Nie miałbym nic przeciwko” – White chętny na starcie Cejudo vs. Aldo, zabiera głos na temat sytuacji Yana

Głównodowodzący UFC Dana White wyjaśnił, dlaczego poważnie rozważyłby zestawienie starcia o złoto 135 funtów pomiędzy Henrym Cejudo i Jose Aldo.

Po bardzo wyrównanej walce były dominator kategorii piórkowej Jose Aldo przegrał podczas sobotniej gali UFC 245 w Las Vegas niejednogłośną decyzją z Marlonem Moraesem.

Zobacz także: Colby Covington zrugał sędziego Marca Goddarda po walce z Kamaru Usmanem

Głównodowodzący amerykańskiego giganta Dana White nie ukrywał jednak w rozmowie z dziennikarzami swojego zniesmaczenia werdyktem sędziowskim.

Wygrał tę walkę.

– powiedział o Aldo White.

Nie możesz wygrać, biegając do tyłu prze dwie rundy. To tak nie działa. Nie wiem, co ci sędziowie, kurwa, oglądali, dając to Marlonowi. Szaleństwo.

Okazuje się też, że pomimo porażki w debiucie w wadze koguciej, o zdobyciu tronu której chętnie opowiadał przed galą, Scarface nadal liczy się w rozgrywce mistrzowskiej. Wszystko z uwagi na… Henry’ego Cejudo.

Podbił do mnie Cejudo i powiedział: „Jose Aldo absolutnie wygrał tę walkę i uważam, że powinieneś go potraktować tak, jakby wygrał tę walkę.”

– zdradził White.

Powiedział: „Chcę Jose Aldo”.

Jaka była odpowiedź sternika UFC?

„Świetnie”.

– odparł amerykański promotor.

Co miałbym innego powiedzieć.

Nie wiem. Zobaczymy. (Cejudo) tego chce. Tego chce. A Cejudo teraz rozdaje karty, więc… Porozmawiamy o tym.

Podczas konferencji prasowej White stwierdził też, że „nie miałby nic przeciwko” zestawieniu Henry’ego Cejudo z Jose Aldo.

Zapytany natomiast o to, czy nie uważa, że na pojedynek o koronę 135 funtów z Posłańcem bardziej zasługuje Petr Yan, który w Las Vegas brutalnie rozprawił się z Urijahem Faberem, Dana White nie udzielił konkretnej odpowiedzi.

Tak, tak, Yan też tam jest.

– stwierdził.

Mówię tylko, że Cejudo powiedział: „Chcę Aldo”. A mając na uwadze, czego Cejudo dokonał, to Cejudo rozdaje teraz karty, więc skoro chce Jose Aldo… Ja też uważam, że Aldo wygrał.

Pytany o występ Rosjanina, White nie był szczególnie wylewny, poprzestając na stwierdzeniach, że jest „rzeźnikiem, który wyjdzie do każdego rywala”.
Tymczasem amerykański mistrz cringe’u gruszek w popiele zasypia. Poniższym nagraniem rozpoczął już promocję starcia z Jose Aldo.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply