UFC

Wyniki UFC 245: Petr Yan zdeklasował Urijaha Fabera – VIDEO

Petr Yan nadal idzie jak burza – w Las Vegas Rosjanin odniósł najcenniejsze zwycięstwo w karierze, okrutnie rozbijając i w trzeciej rundzie nokautując Urijaha Fabera.

W starciu otwierającym kartę główną gali UFC 245 w Las Vegas Petr Yan (14-1) uczynił ważny krok na drodze do walki o złoto 135 funtów, demolując Urijaha Fabera (35-11).

Yan od początku wywiera presję. Próbuje ustawić sobie Fabera na siatce. Amerykanin krąży przy oktagonie. Lowking na łydkę autorstwa Yana. Faber zaskakuje jednak Rosjanina kolanem na głowę po zamarkowanym obaleniu. Petr naciera, zamyka rywala pod siatka, stosuje masę kiwek, na które Urijah reaguje nerwowo. Lowking Yana. Ustawiony odwrotnie Petr trafia kopnięciem na głowę! Faber szybko dochodzi do siebie. Amerykanin próbuje opędzać się od rywala frontalami i lewicą. Obaj trafiają ciosami an głowę. Dwie minuty do końca. Rosjanin bardzo cierpliwy, metodyczny. Atakuje kopnięciem, które Faber przechwytuje, próbując obalenia – ale bez powodzenia. Yan trafia na rozerwanie klinczu. Chwilę potem po rozerwaniu to Faber trafia krótkim sierpem. Amerykanin szuka kolana w zwarciu, ale inkasuje krótkiego sierpa, którego wyraźnie odczuł. Yan podkręca tempo, trafia kolejnymi uderzeniami. Faber wpada w klincz, ale na jego rozerwanie inkasuje kilka dobrych uderzeń ze strony Sybiraka.

Prawy sierp Fabera dochodzi na otwarcie drugiej rundy. Yan szybko osacza Amerykanina, ale Rosjanin inkasuje lewego. Petr szuka krosa z klasycznej pozycji, ale pruje powietrze. Ostra wymiana! Klincz! Faber z podwójnym podchwytem, próbuje chwytać głowę rywala w gilotynę, ale bez powodzenia. Yan wyrywa się, gardą świetnie broni się przed ciosami rywala. Trafia na rozerwanie kolejnego klinczu, potem poprawia lewicą. Rosjanin rozluźnia się, zaprasza rywala do jatki! Kapitalna kombinacja prostych ze strony Yana! Faber na deskach! Yan rozkłada ręce i rusza na rywala – ale metodycznie…

Kolejne uderzenia lądują na głowie okrutnie rozbitego już Amerykanina! Faber jednak wstaje! Trafia niespodziewanie srogim prawym sierpem! Ale Yan nic sobie z tego nie robi! Na rozerwanie klinczu posyła rywala na deski srogim łokciem! Kontrola z góry! Rosjanin cierpliwy, selekcjonuje uderzenia. Sędzia przerywa na chwilę walkę, aby lekarz obejrzał obrażenia Fabera – Amerykanin zostaje dopuszczony do dalszej walki. Dominacja Rosjanina z góry, także z klinczu kilka razy efektownie przewraca rywala. W końcówce raz jeszcze posyła krótkim lewym Fabera na deski, ale Amerykanin przetrwał do końca rundy.

Presja ze strony Yana od początku ostatniej odsłony. Trafia ciosami. Klincz. Krótkie uderzenia Rosjanina, który próbuje jeszcze haczenia. Na rozerwanie Yan posyła Fabera na deski srogim frontalnym kopnięciem na szczękę! Rozkłada ręce, rusza spokojnym krokiem w kierunku ledwie żywego rywala, ale… Nie ma to już sensu, koniec rzezi! Walka przerwana!


https://twitter.com/streetfitebanch/status/1206057754038849542?s=20
Petr Yan odnosi w ten sposób już szóste zwycięstwo z rzędu, z przytupem włączając się do rozgrywki o złoto kategorii koguciej.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

UFC 245: Usman vs. Covington – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button