„Nie jest już tak elektryzujący” – Maciej Kawulski o potencjalnym angażu Fedora Emelianenki

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski zabrał głos na temat potencjalnego angażu legendarnego Fedora Emelianenki.

W przestrzeni medialnej od wielu lat z różną intensywnością pojawiały się spekulacje medialne o potencjalnym zakontraktowaniu legendarnego Fedora Emelianenki pod sztandarem KSW czy też – w wersji light – o rozmowach między obiema stronami.

Jak sytuacja wygląda dzisiaj? Czy istnieją szanse na to, aby Ostatni Car wystąpił pod banderą polskiego giganta? O to zapytano współwłaściciela KSW Macieja Kawulskiego na Kanale Sportowym.

– To jest postać, która już dzisiaj… – powiedział polski promotor. – Która musi być przeceniana finansowo, a dzisiaj jedyna przestrzeń, w której może się monetyzować, to już jest Rosja. Czyli produkcje gal, do których zewnętrznie ktoś dosypuje pieniądze, bo jego gaża po prostu w takim normalnym układzie biznesowym nie bardzo może się opłacać. Już nie jest tak elektryzujący, jak był.– To nie jest first class fighter, a jest pewnego rodzaju legendą. Legendy na zakończenie kariery najbardziej bronią się w swojej matni, w miejscu, z którego wyrośli, z którym są kojarzeni. Ludzie chodzą na legendy, a on jest legendą w Rosji przede wszystkim, w związku z czym myślę, że tam – jeśli już nie zakończył kariery, bo on już kończył ją kilka razy i chyba ostatnio to powtórzył – jeśli jakaś walka jeszcze się pojawi, to na pewno będzie to w Rosji. Tak się spodziewam.

43-letni dziś Fedor Emelianenko był widziany w zeszłym roku w akcji dwukrotnie, wojując pod sztandarem Bellatora. W styczniu w ledwie 35 sekund przegrał przez nokaut z Ryanem Baderem w finale Grand Prix wagi ciężkiej, natomiast w grudniu ubił w pierwszej rundzie Quintona Rampage’a Jacksona.
Nie wiadomo póki co wiele o planach emerytalnych Rosjanina, ale jeśli wierzyć szefującemu Bellatorowi Scottowi Cokerowi, to istnieje spora szansa na to, że teoria Macieja Kawulskiego znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości i Ostatni Car właśnie w Rosji stoczy pożegnalną walkę.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply