Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Nie dla Daniela Omielańczuka walka o pas – Evgeny Goncharov vs. Mukhamad Vakhaev na ACA 104

Evgeny Goncharov zmierzy się z Mukhamadem Vakhaevem podczas lutowej gali ACA 104 w Krasnodarze.

Nie dla Daniela Omielańczuka walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej ACA. Zasiadający na tronie królewskiej dywizji Evgeny Goncharov (14-2) do jego obrony stanie bowiem podczas zaplanowanej na 22 lutym w Krasnodarze gali ACA 104, co oficjalnie ogłosili organizatorzy.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Rywalem urodzonego w Rostowie zawodnika będzie były mistrz Mukhamad Vakhaev (7-4-1), który może pochwalić się serią pięciu zwycięstw z rzędu – w tym między innymi nad Denisem Goltsovem, Tannerem Boserem czy Sergeyem Belostenniym.

Sięgnąwszy po złoto WFCA, Evgeny Goncharov stoczył w ACA dwa mistrzowskie boje z Tonym Johnsonem Jr.. Pierwszy zakończył się wynikiem no-contest z powodu przypadkowego faulu (palec w oko) Rosjanina, natomiast w drugim wygrał on jednogłośną decyzją.

Do pojedynku Goncharova z Vakhaevem miało już dojść w marcu tego roku, ale problemy zdrowotne tego ostatniego pokrzyżowały te plany.

Daniel Omielańczuk w 2019 roku odniósł trzy zwycięstwa pod sztandarem ACA po zeszłorocznej porażce, jaką zadał mu Amir Aliakbari. W lutym wypunktował Zelimkhana Umieva, w czerwcu znokautował Evgenya Erokhina, a w listopadzie Denisa Smoldareva.
W wywiadach po tym ostatnim zwycięstwie polski ciężki nie ukrywał, że liczy na starcie o złoto, ale jednocześnie zaznaczał, że nie ma zamiaru czekać z założonymi rękami – i jeśli trzeba będzie się bić, weźmie kolejny niemistrzowski pojedynek.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button